стајлинг

Пронајдени се 105 резултати на тема „стајлинг“
Радио Милева

Андријана Петрушовска како божица во шестиот круг од „Ѕвездите на Гранд“: Возбудливо издание на македонското девојче од кое секој сака да ѕирне што крие наметката (фото)

Атрактивна, харизматична, егзотична, а пред се’ талентирана, дарена од Бога со моќен глас кој не остава рамнодушни за да посакаат да...
Радио Милева

Поради изгледот на учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ жирито остро реагираше: „Следно доаѓам гола!“ (фото)

Во последната емисија на натпреварот „Ѕвезде Гранда“ натпреварувачката Милица Костадиновиќ направи хаос. Имено, таа беше критикувана...
Радио Милева

Александра Пријовиќ платила 20.000 евра за стајлинг: Со смелите изданија во Осиек го привлече вниманието на публиката  (фото) 

Александра Пријовиќ не штеди на гардеробата, носи фустани од светски дизајнери, а изминатите денови одржа пет концерти во Осиек, а секоја...
Радио Милева

Жари и пали во црвено: Кога е изгледот во прашање Антониа ништо не остава на случајност, особено не’ за празинк, а нејзината идеја ќе им се допадне на многу заљубени девојки (фото)

Младата ултра актуелна музичка ѕвезда Антониа Гиговска никогаш не мирува. Кај нема пауза од ништо. Чува дете и прави се’ околу мајчинството...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ не излегува од дома без неколку илјади евра, а тоа го покажа  и на социјалните мрежи (фото)

Анастасија Ражнатовиќ уште пред да почне да пее беше некоја која  многу девојки ја следеа на социјалната мрежа Инстаграм и го копираа...
Радио Милева

Исплива стара фотографија од Лепа Брена каде ќе се воодушевите од нејзиниот стајлинг, а тешко ќе ја препознаете (фото)

Убавата Брена зад себе има повеќедецениска кариера, а откако стана дел од забавната сцена, привлекува големо внимание. Нејзините интересни...
Радио Милева

Ваква досега не сте ја виделе: Ѓоковиќ семејно во Италија, а стајлинот на Јелена ги привлече светските медиуми (фото)

Новак Ѓоковиќ и неговото семејство по напорната сезона отпатуваа во Италија на заслужен одмор, каде што беа фатени во досега невидено...
Радио Милева

Антониа Гиговска во секси комбинација ја разбранува еротската имагинација: Црно па не се гледа или пејачката без долна облека? (ВИДЕО)

Антониа Гиговска е една од оние пејачки кај која промените се секојдневие… Изгледот, имиџот, стајлингот… кај младата пејачка се...
Радио Милева

Голи нозе и гради „на изволте“: Длабокото деколте на Сања Маринковиќ никого не остави рамнодушен (фото) 

Водителката Сања Маринковиќ зачекори во својата петта деценија, но нејзиниот изглед редовно го привлекува вниманието на сите. Прекрасната...
Радио Милева

Овие три познати Македонки ги имаа најжешките новогодишни стајлинзи, а шлицот кај едната излезе од контрола (фото)

За дамите од естрадата новогодишниот стајлинг е нешто за кое предвреме се мисли и реализира. Исклучоци секако дека има, особено кај...
Радио Милева

Во 2023 година со едно појавување на црвениот килим предизвика бура од реакции – погодувате ли која е оваа мала и слатка позната Македонка? (фото)

Изминатите месеци се изнагледавме ретро фотографии од познатите Македонци кои на своите профили одговорија на предизвиците од своите...
Радио Милева

Нада Топчагиќ се појави  со необична „инсталација“ на главата: Пејачката со стајлингот се надмина себе си  (фото) 

Познатата фолкерка Нада Топчагиќ (70) се појави во јавноста во необично издание. Нада на главата имаше огромна инсталација која гордо...
Радио Милева

Карлеуша на гласање дојде облечена како за на црвениот тепих на Оскар: Од цената на чантата на русокосата ќе ви се заврти во главата

На парламентарните избори во Србија кои се одржуваа викендов Јелена Карлеуша се појави на гласачко место на Дедиње со многу скапа чанта...
Радио Милева

Лепа Брена ги воодушеви сите со својата елеганција: Пејачката позира во бело и скапоцено модно парче (фото)

Лепа Брена пред неколку дена го прослави својот 63 – ти  роденден. За популарната пејачка времето како да застанало, а и покрај годините...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ со незгодно деколте за кое градникот не беше избор – брадавиците за малку надвор (фото)

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која позира со својот сопруг Немања Гудељ, а друштво...
Радио Милева

Чизми до колена, кошула и мини здолниште: Џејла Рамовиќ со една фотографија го привлече вниманието на сите (фото)

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ Џејла Рамовиќ ги напушти студиите во Шпанија за да работи на својата музичка кариера. Џејла е многу...
Радио Милева

Водителките Ирена и Адријана во ист фустан пред камери, првин го носеше едната, а потоа го позајми другата (фото)

За дамите кои имаат јавна професија и се појавуваат пред камери и публика, нималку не е лесно постојано да се биде стилизиран од глава...