сопруг

Пронајдени се 434 резултати на тема „сопруг“
Радио Милева

Боба Живојиновиќ: „Откако престанав со тенисот, иако јас го направив „Гранд“, цел живот сум само сопругот на Лепа Брена“ (ФОТО)

Боба Живојиновиќ и Лепа Брена денеска се успешни во бизнисите кои ги водат, а познато е какво чудо направија со продукцијата „Гранд“....
Радио Милева

Сузана Гавазова славеше годишнина: Распеаната струмичанка ужива една деценија во брачна хармонија! (ФОТО)

Естрадните ѕвезди заради својоата професија имаат и специфичен начин на живот, кој неретко е далеку од хармоничен, особено кога е бракот...
Радио Милева

„Не дека сум грда но…“ Зорица Брунцлик проговори за својот физички изглед присетувајќи се на една непријатната ситуација (фото)

Зорица Брунцлик проговори за својот физички изглед, а се присети на една несоодветна понуда која ја добила од познатиот магазин „Плејбој“,...
Радио Милева

Гоца Тржан е 14 години постара од сопругот, а сега јавно му се обрати: „На сите им го посакувам она што ми се случи!“ (фото)

Пејачката Гоца Тржан е со Раша Новаковиќ, од кој е  14 години постара од него, вљубени се 11 години, а во брак се седум години. Тржан сега...
Радио Милева

„Луѓето мислат дека кај мене се е сјајно…“ Шок исповед на Луна Ѓогани – откри дека има проблеми во бракот (фото)

Луна Ѓогани, која неодамна ја роди втората ќерка, откри дека во бракот со Марко Миљковиќ не е се така прекрасно, туку дека решаваат  проблеми,...
Радио Милева

Се ближи денот кога Тања Савиќ ќе мора да ги расчисти сметките со поранешниот сопруг: „Судењето е закажано“

Пејачката Тања Савиќ за три дена треба да биде на суд со сопругот Душан Јованчевиќ. Савиќ во еден момент од животот се повлече од јавноста...
Радио Милева

Водителката освен вербалната покажа уште една своја вештина: Пред да и го „пукнеш филмот“, добро размисли и кочи… Александра Бела стрела директно меѓу очи!

До неодамна лице кое го препознававте од ТВ екраните на фреквенцијата на „Алфа“ ТВ, а по шест години минати во оваа ТВ куќа, од многу...
Радио Милева

Голата Кортни Кардашијан јавно ги сподели интимните моменти со сопругот – и ги стисна голите гради, па рацете завршија длабоко во фармерките (фото)

Кортни Кардашијан не се огласила откако на трети ноември го доби синот со сопругот Травис Баркер, а вчера му честита роденден на својот...