Радио Милева
нејзината приказна

Ова е вистинската причина зошто сопоругот на Сека Алексиќ се отсели од семејниот дом (фото)

Ова е вистинската причина зошто сопоругот на Сека Алексиќ се отсели од семејниот дом (фото)

Приказната дека разводот на Сека Алексиќ станува се поизвесен се појави по објавата на Твитер каде наводно се тврди дека пејачката и нејзиниот избраник глумат среќа.

Информацијата ја разбранува јавноста и обожавателите на Сека, за жал благодарение на споменатата објава, се прошири верувањето дека долгогодишниот избраник на пејачката, со која ги има синовите Јаков и Јован, всушност има друга жена и дете со неа, а црното да биде уште поцрно, наводно се работи за нивната дадилка.

Штом бракот на Сека Алексиќ беше спомнат во негативен контекст, пејачката се огласи и остро демантираше се со порака дека не треба да се допира светото и побара сите да не пишуваат невистини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic)

Секако, медиумите продолжија, па најдоа информации дека токму во тој период саканиот на Сека се иселил од вилата што тогаш заедно ја изградиле на имотот во Стара Пазова.

Но, тој не се иселил сам, како што пишува и верува Папарацо лов, туку со пејачката и нивните синови бидејќи веќе извесно време ја реновирале куќата.

Се шпекулира дека Сека целосно ја менува внатрешноста на својот дом и дека ако веќе бил многу убав и функционален, сега ќе биде уште поубав.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic)

За потсетување, балканската ѕвезда поседува двокатна куќа, која е украсена со огромна дневна соба, трпезарија и кујна што се гледа само во теленовели.

На првиот кат има спални соби и бањи, како и гардероба за дива, која е со големина на гардероба.

Сите се прашуваат што прави таа, но не се загрижени бидејќи веруваат дека и Сека ќе го сподели тој дел од својата интимност со своите фанови кои бројат повеќе од два милиони на социјалните мрежи.

фото:Instagram printscreen/ seka_aleksic

Останати вести од Радио Милева