сузана турунџиева

Пронајдени се 80 резултати на тема „сузана турунџиева“
Радио Милева

Емоции, евоцирање спомени и возвишено чувство од љубов: Постарата ќерка на Сузана Турунџиева ја разнежни мајка си (фото)

Водителката, музичар и писателка Сузана Турунџиева знае да погоди директно во срце кога треба да ги најде вистинските зборови. Од тоа...
Радио Милева

„Моја божиќна снегулко“: Сузана Турунџиева со фотографии од болница покажа дека пред 14 години Бог ја дари со чудо! (фото)

Православните христијани три дена го празнуваат Божиќ, а на ТВ водителката, пејачка и писателка Сузана Турунџиева празникот пред 14...
Радио Милева

Спомени кои болат засекогаш: Сузана Турунџиева проговори за загубата на братот – „Животот ми го зеде највредното“ (фото)

Болка, немир и невидена празнина и приреди животот од загубите кои досега ги претрпе. Познатата пејачка водителка и писателка Сузана...
Радио Милева

Ќерката на Сузана Турунџиева излезе од медиумска илегала: Лора се врати во полн сјај, позгодна од било кога (ФОТО)

Децата на познатите секогаш се интересни за јавноста, па нивната популарност задолжително доаѓа уште од самото раѓање. Лора Турунџиева,...
Радио Милева

Сузана Турунџиева и придружбата ги собраа погледите во Старата скопска чаршија: Тој опасен фраер, а таа фатена за рака со него (фото)

Пред четири години ТВ водителката,музичар и писателка, Сузана Турунџиева за првпат стана баба кога на свет дојде вкукот од ќерката Лора...
Радио Милева

Сузана Турунџиева не е бајачка, но за Атиџе изработи амајлија против уроци, а по она што го откри Игор Џамбазов навистина ќе и треба (фото)

Атиџе Муратова е жената која според Сузана Турунџиева ги поседува сите одлики што го красат човекот. Откако се запознаа нивното пријателство...
Радио Милева

„Твоето дете не е виновно за…“- Сузана Турунџиева во прегратка на мајка ѝ, ќерките и внукот испрати порака до сите (фото)

Македонската ТВ водителка и пејачка Сузана Турунџиева покажа дека топлата прегратка и емоциите се важен дел во животот. Но, не било...
Радио Милева

Македонските водителки со мудри мисли, предлози и препораки: Снеже Велков за егото и самобендисаноста, Сузана Турунџиева за флексибилноста и умереноста (ФОТО)

Секој човек е индивидуа за себе, со свој карактер, свои навики, свои тертипи… Сепак постојат некои универзални правила на однесување,...
Радио Милева

Сузана Турунџиева со емотивна порака до ќерката Лора: „Во годината со многу двојки, мојата прва љубов Лора го слави 22 роденден“ (фото)

Македонската водителка, пејачка, писателка Сузана Турунџиева имаше убав повод за славење и радување. Имено, нејзината постара ќерка...
Радио Милева

Хероината од „Медена земја“, славеше роденден, а по тој повод Сузана Турунџиева организираше хуманитарно дело: На аукција продаден портретот на Атиџе Муратова (фото)

Хероината од „Медена земја“, Атиџе Муратова славеше роденден, а по тој повод Сузана Турунџиева организираше хуманитарно дело: На аукција...
Радио Милева

Каролина, Елена Ристеска, Калиопи, Марјана Станојковска, Алачки, Лозано, Кајмакоски….вака ќе изгледаат на стари години (ФОТО)

Современиот свет и технологијата во 21 век со себе носат многу новитетити и напредок кога станува збор за социјалните мрежи. Така, на...
Радио Милева

Сузана Турунџиева и Атиџе беа во Истанбул, по автобуската несреќа најблиските и јавноста загрижени за нив (фото)

Taжно, многу тажно утро за Македонија. Најмалку 45 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во која се запали македонски автобус на автопатот...
Радио Милева

За дамите од македонската естрада, животински принт е во мода: „Змија да те апне или зебра да те бапне?“ (ФОТО)

Лето е, па да не се соблечеш по костим за капење, исто како летото да не дошло или да те одминало. Затоа дамите од домашната естрада решија...