Радио Милева
кој би рекол?

Хари Мата Хари славеше роденден, а многумина се изненадени колку години има пејачот

Хари Мата Хари славеше роденден, а многумина се изненадени колку години има пејачот

Пејачот Хари Верешановиќ го прослави роденденот, а многумина останаа во неверување кога дознаа колку години има.
Хари Верешановиќ, попознат како Хари Мата Хари, зад себе има успешна кариера и големи хитови кои публиката ги обожава, сепак, иако долги години е на јавната сцена, малку се знае колку години всушност има пејачот.

Хари го прослави својот роденден пред два дена кога се огласи на социјалните мрежи и откри интересен факт кој многумина не го знаеја.

– Ви благодарам на сите за прекрасните роденденски желби. 63-ти роденден… Одиме понатаму – напиша тој со емотикон од срце додека во коментарите се слеваа честитки, а оваа информација изненади многумина со оглед на тоа дека пејачот изгледа помладо.

За потсетување, Хари има три деца на кои е исклучително горд, а ниту едно од нив не тргна по неговите стапки.

фото:Instagram printscreen/ harimatahariofficial

Останати вести од Радио Милева