татко

Пронајдени се 504 резултати на тема „татко“
Радио Милева

Семејната трагедија за која Саша Поповиќ ретко зборува: „После мачната борба за живот почина во болница“

Саша Поповиќ еднаш им откри на медиумите дека на 24 години доживеал голема загуба која целосно го променила. Имено, неговиот татко доживеал...
Радио Милева

Имал тежок живот: Мајката на Шварценегер починала на гробот на неговиот татко, а брат му загинал во сообраќајка

Познатиот актер Арнолд Шварценегер во неделата го прослави својот 76-ти роденден. Тој дента е фотографиран како влегува во куќата на...
Радио Милева

Самиот си кажа дека го има најмалиот полов орган на светот: Тој е сон на многу жени, се откажа од милионите на татко му и живее по свој терк (фото+видео)

Тој е еден од најголемите заводници на светската сцена. Велат дека има совршено лице, вечно „бејби фејс“, но дека е и многу мажествено...
Радио Милева

Емотивно скршена: Илда Шаулиќ ги преработи песните на Шабан, но на снимањето на видеата пејачката заврши во солзи (ФОТО)

Емоциите беа толку силни што Илда Шаулиќ не можеше без солзи да го заврши снимањето на спотови за песните на нејзиниот татко Шабан. И...
Радио Милева

Двајца познати македонски музичари останаа без еден од своите родители: Почина мајката на Пере од „Нокаут“ и татко му на Перо – „Камиказа“ од „Меморија“ (ФОТО)

Овој викенд беше навистина тажен за две од најголемите македонски музички имиња и нивните семејства. Двајца познати музичари, двајца...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид во сообраќајна несреќа го загубил татка си, рокерот откри шокантни детали од минатото: „Бевме заедно во автомобилот!“ (фото) 

Музичарот и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ Ѓорѓе Давид доживеа сообраќајна несреќа во Македонија во која загина жена. За жал,...
Радио Милева

Македонскиот фолк пејач и учесник во „Ѕвездите на Гранд“ стана татко: „Се роди нашиот принц, ти благодарам Господе!“ (фото)

Велешанецот Александар Темелков и неговата сопруга Сара Срезоска станаа родители за прв пати – им се роди син. Фолк пејачот за убавата...
Радио Милева

Работи како молер и живее со татка си: Ова е синот на Тина Ивановиќ кој морала да го остави по породувањето (фото)

Тина Ивановиќ уште како малолетна родила дете, а потоа го напуштила родниот Свилајнац поради семејни несогласувања. Еве како пејачката...
Радио Милева

Бомбакис стана татко: „Сега веќе животот има смисла, има за кого да се живее, животот ќе го дадам за тебе“! (ФОТО)

Кристијан Станковски или едноставно Бомбакис /@Bombakis/,  како што се потпишува, за кусо време стана вирален хит со своите довитливи написи...
Радио Милева

Неговат смрт е болка за цел живот: Семејството на Емина Јаховиќ доживеа трагедија која заборав нема (фото)

Пејачката Емина Јаховиќ пораснала во Нови Пазар, а додека одела во основно училиште, како девојче на само 13 години, на Јаховиќ и се случила...
Радио Милева

Ана Севиќ го запознала својот татко на 20 години: Пејачката пораснала со мајка си, а еве во каков однос е со нејзината полусестра (фото)

Пејачката Ана Севиќ денес ужива во семејниот живот и е горда мајка на три деца. Но, она што ретко кој знае е дека таа немала татко во детството....
Радио Милева

Нивес потсети како го добила прекарот Целзиус и како татко и сексуално ја вознемирувал на 10-годишна возраст и ја преставувал како негова љубовница!?

Хрватската пејачка Нивес Целзијус царува на Инстаграм со фотографиите кои секојдневно ги објавува, но за нејзиниот приватен живот...
Радио Милева

Еден кадар за поглед кон совршената празнична магија во домот на Даниел Кајмакоски: На пејачаот му требаат само овие две најважни нешта и ништо повеќе (фото)

Од 2023 година остануваат уште малку денови пред да ја испратиме и да ја дочекаме Новата. Во очи на претстојната година, за познатите најчесто...
Радио Милева

Се огласи таткото на поранешниот „Задругар“ Брендон, откако неговиот син отвори профил на страницата за возрасни (фото)

Ријалити ѕвездата Бранислав Радониќ Брендон отвори страница за запознавање на која се претставува како транс жена, Милица. Напоменил...
Радио Милева

Поради сериозна инфекција му е ампутирана ногата: Таткото на Бритни Спирс во лоша здравствена состојба (фото) 

Таткото на Бритни Спирс, Џејми Спирс, последните неколку месеци е во животна опасност, а според странските медиуми му била ампутирана...