40 дена

Пронајдени се 7 резултати на тема „40 дена“
Радио Милева

40 дена од смртта на Марина Туцаковиќ: На поменот се појавија синот и сопругот, а еве кои од естрадните личности се појавија

Денес (29.10.2021) се полнат 40 дена од смртта на српскиот текстописец Марина Туцаковиќ. Марина почина на 19 септември по долгата и тешка борба...
Радио Милева

40 дена од смртта на Гру: На гробот на раперот осамна сликичка испратена од неговите деца, која го пара срцето (ФОТО)

Поминаа тажни 40 дена откако во несреќа трагично го загуби животот српскиот музичар  Далибор Андонов – Гру. Неговата сопруга Даница...
Радио Милева

„Ја нема повеќе мојата насмевка“: На 40 дена од смртта на Шабан Шаулиќ, неговото семејство го посети гробот на пејачот

Денес се полнат 40 дена од смртта на легендата на народната музика, Шабан Шаулиќ кој почина во сообраќајна несреќа во Германија. Прва...