смрт

Пронајдени се 178 резултати на тема „смрт“
Радио Милева

Игор Џамбазов раскажа анегдота на две години од смртта на својот татко: „Ова на мајка ти нема да и го кажеш, така?“ (фото)

Времето лета, реченица која многу често за слушаме за повеќе нешта, особено за тоа кога некој одамна го нема меѓу живите, а ние чувствуваме...
Радио Милева

Новиот документарец открива дека кралицата Елизабета сакала да биде на мирно место, но тоа ја ставило во грижи

Во новиот документарец за кралското семејство, а во емотивниот сегмент, принцезата и ќерка на кралицата Елизабета Втора,Ана, говори...
Радио Милева

Неговат смрт е болка за цел живот: Семејството на Емина Јаховиќ доживеа трагедија која заборав нема (фото)

Пејачката Емина Јаховиќ пораснала во Нови Пазар, а додека одела во основно училиште, како девојче на само 13 години, на Јаховиќ и се случила...
Радио Милева

Димитар Атанасовски проговори за загубата на мајка си и највредниот совет кој го добил од неа за времиња кога е најтешко (видео)

Во животот ништо не е црно и бело, ама не е ниту розово. За радио водителот и маркетинг менаџер Димитар Анатасовски и сопругата Сара Мејс...
Радио Милева

Рада Манојловиќ искрено за односот со татка си: „Бев многу лута, една година по смртта на мајка ми донесе друга жена“ (фото)

Фолк ѕвездата Рада Манојловиќ рано ја загуби мајка си. Таа имаше само 19 години. Никогаш не ја криеше својата болка, често плачеше кога...
Радио Милева

Екс- девојката на Метју Пери открива детали за смртта на актерот: „Мислам дека им се врати на наркотиците, секогаш ги користеше во вода!“

Поранешната девојка на неодамна починатиот Метју Пери изјави дека мисли дека актерот пред смртта повторно користел недозволени супстанци,...
Радио Милева

„Изгубија брат“: Актерите од „Пријатели“ очајни по смртта на Метју Пери, а вака ќе му оддадат почит на саканиот Чендлер (фото)

Пријателката на Лиза Кердроу, која ја играше Фиби Бафет во ситкомот „Пријатели“, проговори и откри дека актерката многу тешко ја примила...
Радио Милева

Синот на починатиот актер Робин Вилијамс со неочекувана изјава за татка си: „Беше незгоден лик и имаше погрешна дијагноза“ (фото)

Пред 9 години, поточно на 11 август 2014 година, светот загуби голем актер, а сега, речиси една деценија подоцна, Зак чувствувал потреба да...