мачка

Пронајдени се 41 резултати на тема „мачка“
Радио Милева

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Пејачката сѐ што има му го остава на него, само ако и ја чува мачката (фото)

Лепа Лукиќ напиша тестамент и одреди кој ќе го наследи целото богатство што го стекнала во нејзината завидна кариера. Пејачката на својот...
Радио Милева

Александра Накова и Сања Николиќ го демантираат правилото дека кај што има добра мачка, таму нема глувци (ФОТО)

Има една народна поговорка која вели: „Кај што нема мачка, глувците оро водат“. Две македонски убавици, некогашни манекенки, мисици...
Радио Милева

Игор Џамбазов се најде во незгодна ситуација, па итно побара помош, а прва во пресрет му излезе Лила Филиповска (ФОТО)

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов има миленичка на која и подарува најмногу љубов, но овој пат таа „го нападна“ па беше принуден да...
Радио Милева

И Игор Џамбазов „ги заплеска“ т.н. инфлуенсерки: „Или мојава мачка е многу популарна или овие не се инфлуенсерки” (ВИДЕО)

Новото време донесе многу нови нешта, меѓудругото и некои нови професии кои пред појавата на социјалните мрежи никогаш не постоеле....
Радио Милева

Јована Јеремиќ го симна вишокот килограми за седум дена: „Ако сакам да направам, нешто морам да станам мачка!“

Водителката Јована Јеремиќ, која наскоро ќе се проба и како актерка, вели дека е вистинска мачка откако ослабела, а вишокот килограми...