Радио Милева
голема загуба

Семејната трагедија за која Саша Поповиќ ретко зборува: „После мачната борба за живот почина во болница“

Семејната трагедија за која Саша Поповиќ ретко зборува: „После мачната борба за живот почина во болница“
фото:саша поповиќ/инстаграм/принтскрин

Саша Поповиќ еднаш им откри на медиумите дека на 24 години доживеал голема загуба која целосно го променила.

Имено, неговиот татко доживеал сообраќајна несреќа на автопатот пред излезот за Рума, кога автомобил со загрепски таблички налетал на неговиот автомобил. По долга борба, тој почина во болница, што беше голем шок за Поповиќ.

-Кога мајка ми ме разбуди и ми кажа што се случило, бев како хипнотизиран. По болна борба за живот, тој починал во болница. И денеска не знам дали возачот што го уби заврши во затвор – изјави Саша, кој ова искуство трајно го промени.

Саша откри дека по смртта на татко му, кога и да донесе одлука, прво размислува како би реагирал кога би бил во негова ситуација.

– Да се изгуби родител е многу тешко искуство. Кога беше жив, се сеќавам дека секогаш ме нервираше се’ што кажуваше татко ми. По неговата смрт, секогаш кога носев некоја важна одлука, размислував како ќе се позиционира во таа ситуација – изјави Поповиќ за медиумите.

фото:Instagram printscreen/ zvezdegranda

Останати вести од Радио Милева