Радио Милева
важна е љубовта

Марија Шерифовиќ откри како ќе му објасни на синот дека има само мајка (фото)

Марија Шерифовиќ откри како ќе му објасни на синот дека има само мајка (фото)

Пејачката Марија Шерифовиќ стана мајка на крајот на минатата година, кога се роди нејзиниот син Марио.
Шерифовиќ на својот Инстаграм профил често споделува моменти со наследникот, а сега откри повеќе детали за него.
Марија прво истакна дека е голем предизвик да се спојат мајчинството и кариерата.

– Многу е предизвик! Колку што бев подготвен за нов живот и различни приоритети, заедно со големата љубов што ми ја донесе Марио, имаше и многу лични предизвици. Но, не се жалам, уживам во секоја секунда – изјавила пејачката.

Марија откри и дали понекогаш се прашува како ќе му објасни на својот син дека тој расте на поинаков начин во споредба со традиционалните концепти.

– Кога ќе дојде време, ќе дадам се од себе да го подготвам за сите околности. Мислам дека е најважно секое дете да расте во љубовна средина – убедена е Марија.

Пејачката се осврна и на советите за мајчинството кои ги добива од непознати лица на социјалните мрежи.

– Многу ми значат позитивните и искрени коментари кои ги добивам од моите следбеници. Морам да признаам, имаше и практични совети кои ги применив. Отсекогаш сум имала многу близок контакт со мојата публика, така е и сега – додаде таа.

Шерифовиќ на крајот откри дека и се остварил најголемиот сон.

– Мојот најголем сон се оствари и се вика Марио. Отсега јас и син ми сонуваме заедно – заврши поп ѕвездата за хрватски „Стори“.

фото:Instagram printscreen/ serifovic

Останати вести од Радио Милева