дарко димитров

Пронајдени се 54 резултати на тема „дарко димитров“
Промотер

Таткото и ќерката во дует: Пере од „Нокаут“ и неговат ќерка Миа на заедничка семејно-музичка прошетка под – „Месечевиот сјај“ (ВИДЕО)

Групата „Нокаут“  деновиве ја промовираше новата песна „Месечевиот сјај“, која е отпеана во дует помеѓу вокалот на бендот, Никола...
Промотер

Ламбе Алабаковски со своја верзија на една од неговите омилени македонски песни – „Дејгиди луди млади години“ (ВИДЕО)

Ламбе Алабаковски оваа успешна музичка година ја заокружува со својата верзија на една од, како што вели, неговите омилени македонски...
Радио Милева

Барбара Поповиќ фасцинираше со својот настап во IDJ Show: Охриѓанката „ги зајде“ од воодушевување и жирито и публиката (ВИДЕО)

Младата и талентирана Барбара Поповиќ која е по потекло од Охрид, повторно ги воодушеви и публиката и жирито со својот нестварен настап...
Промотер

Антониа Гиговска разголена како никогаш досега во секси долна облека, музичката хармонија ја зачинила со еротика во – „Брига ме“ (ВИДЕО)

Помина скоро една година откако младата поп-ѕвезда Антониа Гиговска предизвика турбуленции на македонската музичка сцена со нејзиниот...
Радио Милева

Зејна гради кариера во предизвикувачки изданија: Младата пејачка во секси стајлинг налик на Карлеуша (ФОТО)

Атрактивната поп-пејачка Зејна Муркиќ реши да ја гради својата кариера така што покрај песните ќе и се претставува на јавноста во се...
Радио Милева

Покојниот син на Туцаковиќ извесен период живееше во Македонија, а вака зборуваше за Дарко Димитров пред да почине…

Веста за смртта на текстописецот Милан Радуловиќ Лаќа ги потресе многумина. Синот на Марина Туцаковиќ и Александар Фута Радуловиќ беше...
Промотер

Марија Шерифовиќ во новата песна „Добар ви ден“ порачува: „Среќна нека е новата година и онаа следната… Ако ја има“! (ВИДЕО)

Иако новиот музички проект го најавуваше за есента 2023-та, неочекувано, регионалната музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ објави нова песна...
Промотер

Лара, Јован и Ирина ја промовираа „My life ahead of me” со која ќе ја претставуваат Македонија на детскиот Евросонг 2022 во Ерменија (ВИДЕО)

Eксклузивна премиера на песната „My life ahead of me” (Животот е пред мене) со која Македонија  ќе биде претставена на  претстојната „Детска...
Радио Милева

Емина Јаховиќ дојде во Скопје да го пронајде сопственото јас- „Бев изгубена од својата вистина на која и се враќам“ (фото)

Поголг временски период по разводот од Мустафа Сандал, пејачката Емина Јаховиќ е во медиумскиот фокус со нејзиниот приватен живот. Професионалниот...
Радио Милева

Љупка Арсовска во новото „IDJ Show“ клекната на колена со исплазен јазик и среден прст провоцира: „Нема да на јадете подобра риба“! (ФОТО)

Атрактивната македонска пејачка Љупка Арсовска привлекува се’ поголемо внимание со секоја своја нова појава… Во „Ѕвездите на...
Радио Милева

И победникот на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна кај Дарко Димитров: Се “крцка“ нова музичка победа во студиото кај „мајсторот за музичко дело“

И победникот на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна кај Дарко Димитров: Се “крцка“ нова музичка победа во студиото кај „мајсторот за музичко...