калиопи

Пронајдени се 88 резултати на тема „калиопи“
Радио Милева

Три месеци по трагедијата на нејзиниот концерт Калиопи го отпеа ветеното во Белград: „Во контакт сум сум со семејството на несреќната жена“ (фото)

Серијата концерти на нашата ултра позната и обожувана регионална музичка ѕвезда Калиопи беше прекината поради еден немил настан. Имено,...
Лице в Лице

Калиопи ја резимира 2023 година во екслузивно интервју за Вистина: „Без оглед на тоа каква планина ми тежи на плешките, јас мирно ги затворам очите“

За нашата поп -пејачка Калиопи редовно се залепени епитетите дива, кралица, најдобра… што таа во неколку наврати кажала дека нема проблем...
Радио Милева

Поп дивата ја заокружи успешната година со прослава: Калиопи како дете му се израдува на „денот што го чекаме цела година“ и ги дувна свеќичките на славеничката торта (ВИДЕО)

Калиопи Букле имаше навистина успешна година… Македонската поп дива беше една од ретките домашни естрадни уметници кои ја мина границата,...
Радио Милева

Калиопи проговори за трагичниот настан: Жената која почина на нејзиниот концерт е само една година постара од неа и не е од Македонија

Откако синоќа беше откажан концертот на Калиопи (56) во салата на МТС во Белград поради тоа што непосредно пред концерот почина жена во...
Мегафон

Трагедија непосредно пред концертот на Калиопи во Белград: Жена почина во публиката, македонската пејачка реши да не пее и го откажа концертот (ФОТО)

Вечерва,  во салата на МТС беше организиран концертот на Калиопи, а непосредно пред почетокот на концертот на една жена од публиката...
Радио Милева

Македонците растураат во „Никогаш не е доцна“: Калиопи беше во жирито, Билјана „го преврте студиото наопаку“ со својот настап (ВИДЕО)

Можеби српските и воопшто регионалните музички ѕвезди „хараат“ по Македонија, ама затоа Македонците растураат на регионалните музички...
Радио Милева

„Време е“ – Александар Белов побара од  Калиопи да повтори еден убав спомен , а таа се согласи дека ќе му ја исполни желбата (фото) 

Македонскиот пејач Александар Белов сподели  фотографија стара 5 години на која позира заедно со неговата колешка познатата македонска...
Радио Милева

За Калиопи вака се ужива во животот: „Воопшто не ми е гајле што косата ми е разбушавена, а очите ми се полузатворени“ (фото)

Од познатите на социјалните мрежи навикнавме постојано да гледаме и очекуваме некаква реклама и тоа како  инфлуенсери ни сугерираат...
Радио Милева

Калиопи сподели бесценет спомен со сега својот покоен татко: „Сфаќам колку ми беше неоправдан срамот тогаш“ (видео)

По повод празникот Св.Пантелејмон, македонската дива Калиопи сподели бесеценет спомен со покоен татко Панта, име за кое неговата ужалена...
Радио Милева

Калиопи стана „Накси ѕвезда“ и се заблагодари на наградата што ја освои: „Во театарот Теразие се спушти ѕвезденото небо и блескаше“ (видео)

Македонската поп дива Калиопи Букле беше дел од музичките ѕвезди кои ги собраа наградите од гласањето за „Накси ѕвезда“ на „Накси...
Радио Милева

Калиопи искрено проговори за родителството: „Не постојат совршени родители, туку постои само една совршена работа, а тоа е љубовта“ (фото) 

Македонската поп  – ѕвезда Калиопи Букле на снимање на една емисија во Белград, во интервју за српските медиуми  откри како ја доживуваат...
Лице в Лице

Калиопи: „Јас сум многу блиска со сегашната сопруга на Ромео Грил, па не само што се дружиме, туку таа има клуч од мојот стан“ (ВИДЕО)

Македонската поп дива Калиопи Букле и  српскиот пејач Жељко Самарџиќ по белградската, во Скопје ја имаа и македонската промоција на...
Мегафон

Калиопи и Жељко Самарџиќ ја имаа својата македонска промоција на заедничката дует балада „Знам“ во скопска „Аудиокултура“ (ФОТО)

По белградската промоција која се одржа на 19-ти април, нашата Калиопи Букле и српскиот пејач Жељко Самарџиќ денес, вторник, 25 април 2023...
Радио Милева

Калиопи како Карлеуша: Додека на фанови на српската фолк дива го тетовираа нејзиниот лик на себе, обожавател на Калиопи ги истетовира стиховите на нејзината „Обои ме“ на раката (ФОТО)

Идолопоклонството е чудна работа. Особено на оние кои за своите идоли се подготвени да сторат се’, зашто безрезервно ги обожаваат,...