никогаш не е доцна

Пронајдени се 79 резултати на тема „никогаш не е доцна“
Радио Милева

Запознајте го постариот син на водителот Жика Јакшиќ: Андрија е експерт за вино во Германија, кој ја измисли винската сорта „Никогаш не е доцна“ (ФОТО)

Жика Јакшиќ, продуцент и водител на емисијата „Никогаш не е доцна“, кој го прослави својот 60-ти роденден, има помал син со колешката...
Радио Милева

Македонката Јованка Јо „растури“ на сцената во „Никогаш не е доцна“, а кулминација од овации доби настапот во дует со нејзината 71-годишна мајка (ВИДЕО)

Во првата емисија од вториот круг на музичкиот натпревар „Никогаш не е доцна“ прва настапи македонската учесничка Јованка Јакимоски...
Радио Милева

Струмичанка со швајцарска адреса дојде да си го оствари сонот во „Никогаш не е доцна“: „Ќе го носам Жика во Цирих“ (видео)

Во талент шоуто за возрасни „Никогаш не е доцна“ секоја сезона има по некој Македонец од целата земја, но струмичаните се најчести...
Радио Милева

Македонците растураат во „Никогаш не е доцна“: Калиопи беше во жирито, Билјана „го преврте студиото наопаку“ со својот настап (ВИДЕО)

Можеби српските и воопшто регионалните музички ѕвезди „хараат“ по Македонија, ама затоа Македонците растураат на регионалните музички...
Радио Милева

Уште една победа за Македонија: Струмичанецот Павле Витанов е еден од победниците на „Никогаш не е доцна“ (видео)

Конечно го видовме денот кога ги добивме победниците од осмата сезона на најемотивното шоу на Балканот „Никогаш не е доцна“. Од дванаесет...
Радио Милева

Горан Мишев – Мишка беше одличен во „Никогаш не е доцна“, ама велешанецот има само една желба: „Би ја дал сета слава на светот, само еднаш да запем на сцена со Брега и Дугме“ (ФОТО)

Рокерот од Македонија, Горан Мишев – Мишка, блесна во третиот круг на регионалното музичко талент шоу за повозрасни „Никогаш не е...
Радио Милева

Вокално трио- фантастико: Ленче и Горан Кукиќ засилени со Зорица Ериќ покажаа зошто се број еден победници во „Никогаш не е доцна“ (ВИДЕО)

Од триумфот во популарното музичко шоу до денес, победниците на „Никогаш не е доцна“ не престануваат да допираат до срцето. Со својот...
Радио Милева

Од „Ѕвездичките на Пинк“, сега седна меѓу жирито на уште едно популарно регионално музичко шоу: На Тијана баш и тргна како судија (фото)

Уште од почетокот на актуелната сезона на популарното шоу „Пинк ѕвездички“, Тијана Дапчевиќ е член на жири комисијата која ја има најтешката...
Радио Милева

„Ова ми фалеше цел живот“: Велешанецот Валентин со изведба на песна од Синатра го купи жирито во „Никогаш не е доцна“ уште на старт (видео)

Во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“ сме виделе доста учесници од Македонија, па дури имаме и победници, а во новата и актуелна...
Радио Милева

Посетувала училиште само до петто одделение: Ова е мајката на Снежана Ѓуришиќ која се појави во „Никогаш не е доцна“ (видео)

На кариерата на пејачката Снежана Ѓуришиќ таа секогаш ја имала поддршката од нејзиниот татко Милан и мајката Дара. Пошироката јавност...
Радио Милева

Драгана Катиќ, водителката на „Никогаш не е доцна“ за гласините дека го напушта „Гранд“ и преоѓа на „Пинк“: „Повели, пукај“! (ФОТО)

Водителката на музичкиот натпрвар за возрасни, шоуто „Никогаш не е доцна“ откри дека има пријателки кои никогаш не правеле корекции...