вино

Пронајдени се 78 резултати на тема „вино“
Радио Милева

Запознајте го постариот син на водителот Жика Јакшиќ: Андрија е експерт за вино во Германија, кој ја измисли винската сорта „Никогаш не е доцна“ (ФОТО)

Жика Јакшиќ, продуцент и водител на емисијата „Никогаш не е доцна“, кој го прослави својот 60-ти роденден, има помал син со колешката...
Радио Милева

Скандал: Милица Тодоровиќ  истурила вино на водителката, а потоа врз главата на едно момче му ја доистурила целата чаша  (фото)

Пејачката Милица Тодоровиќ прво и истурила вино на водителката на „Амиџи шоу“,а потоа му се одмаздила на момчето од публиката и му...