Радио Милева
горд татко

Запознајте го постариот син на водителот Жика Јакшиќ: Андрија е експерт за вино во Германија, кој ја измисли винската сорта „Никогаш не е доцна“ (ФОТО)

Запознајте го постариот син на  водителот Жика Јакшиќ: Андрија е експерт за вино во Германија, кој ја измисли винската сорта „Никогаш не е доцна“ (ФОТО)

Жика Јакшиќ, продуцент и водител на емисијата „Никогаш не е доцна“, кој го прослави својот 60-ти роденден, има помал син со колешката Дајана Пауновиќ, како и постар Андрија, кој неодамна се ожени и е најмладиот енолог, експерт за вино, во Германија.

Жика се гордее со својот наследник Андрија Јакшиќ, кој е најмладиот енолог (експерт за вино) во Германија и според емисијата што ја води на татко му го направи виното „Никад није касно“.

Наследникот на Жика не го интересира естрадата, а водителот тоа го почитува. Андрија еднаш откри дека се плашел од брак, бидејќи многумина му го претставувале како „затвор“, а денес ужива во него.

„Еден месец за време на нашиот заеднички одмор имав можност да ја набљудувам Јехослава и да набљудувам дали е темпераментна или повлечена девојка. Веднаш ми се допадна и по примерот на моите родители, по две години врска, размислував  да ја запросам. Многу луѓе ми велеа дека бракот е затвор, но јас уживам. Никогаш во животот не сум поминувал подобро“ – рекол наследникот на Јакшиќ.

Андреј и Јехослава го кажале судбоносното „да“ на интимна церемонија во Германија, а неколку месеци подоцна се преселиле во Србија. Меѓу гостите беа Ацо Пејовиќ со сопругата Билјана, Саша Матиќ со сопругата, Снежана Ѓуришиќ со партнерот, Боба Живојиновиќ, Ивица Дачиќ, Неда Украден, Жељко Самарџиќ и многу други. Пејачката Милица Тодоровиќ за прв пат се појави на роденденот на Жика со своето ново момче Лазар.

Фото: Инстаграм/zika.jaksic

Останати вести од Радио Милева