швајцарија

Пронајдени се 27 резултати на тема „швајцарија“
Радио Милева

„Поглед кој остава без здив!“: Андријана Јаневска замина во странство и се воодушеви од она што го виде (видео) 

Македонската пејачка Андријана Јаневска замина на патување во Лозана, Швајцарија. Таа сподели фотографии со нејзините синови Димитар...
Промотер

Бившата ТВ водителка на „Бекстејџ“, Ева Јовановска во видеото на „швајцарскиот Македонец“, Александар Ристовски – „Кога се љуби“ (ВИДЕО)

Велешанецот Александар Ристовски, кој  живее и работи во Швајцарија покажа дека умее да создава и убави македонски песни. Александар...
Радио Милева

Струмичанка со швајцарска адреса дојде да си го оствари сонот во „Никогаш не е доцна“: „Ќе го носам Жика во Цирих“ (видео)

Во талент шоуто за возрасни „Никогаш не е доцна“ секоја сезона има по некој Македонец од целата земја, но струмичаните се најчести...
Радио Милева

На Марија Луиса на настапот во Швајцарија изгледа не и се погоди бакшишот, ама затоа и се погоди уживањето: „Нека пукнат хејтерите“ (ФОТО)

Македонските фолкерки почнаа се почесто да настапуваат кај нашите иселеници по Европа, па така Марија Луиса Тодоровска настапи во Гомисвалд,...
Вистаграм

Овој град ќе ви плати 55.000 евра за да се преселите во него: Вистински бисер на Европа е, а ова се условите за да живеете во него

Живот во којшто би можеле да се опуштиме, да читаме книги, да гледаме филмови, да си поминуваме онолку време колку што сакаме во домот,...
Радио Милева

Бакнеж во уста: Јелена Карлеуша ги „запали“ социјалните мрежи откако падна во прегратка на познатиот бугарски пејач (фото)

Карлеуша објави фотографија на која се гледа како се бакнува со познат маж, а со тоа ја скокотна фантазијата на многумина. Пејачката...
Радио Милева

Ова се случува и во Швајцарија: Дојава за бомба го прекина концертот на познатите ѕвезди од српската естрада (ФОТО)

Дел од најголемите српски естрадни ѕвезди имаа закажан концерт за сабота навечер во Швајцарија, но поради лажна дојава за бомба,  се’...
Радио Милева

По вториот „брачен Титаник“ Сани Гроздановска има нов љубовник: Ја погоди ли овој пат вистински мерката, ќе биде ли „трета – среќа“ за фолкерката? (ФОТО)

Македонската фолк пејачка Сања Сани Гроздановска има ново момче. Имено, по  разидувањето од нејзиниот втор споруг, кое пејачката долго...
Радио Милева

Сања – Барбика е „фабрика за бакшиш“: Сексапилната струмичка фолкерка за помалку од минута самата заработи една швајцарска плата! (ФОТО)

На социјалните мрежи речиси секојдневно осмнуваат  видеа на кои јасно се гледа како пејачите и оние од регионот, но и нашите од Македонија,...
Ништо лично

Евросонг 2021: „Шмркање дрога“ и летање орли во кадар, многу повеќе геј отколку хит парада, Балканот солидно пласиран, Македонија на дното? (ФОТО)

Тестот за дрога на пејачот Дамиано Давид на италијанска рок-група „Мансекин“, која победи на Евросонг 2021 е НЕГАТИВЕН , соопштија од ...
Радио Милева

Пред да стане „Гранд ѕвезда“, Милица Павловиќ работела тешки физички работи, како и на лента во печатница (ФОТО)

Денес, Милица Павловиќ важи за една од најзафатените пејачки. Просторите во кои таа настапува се полни како око, нејзините видеа имаат...
Радио Милева

Дарко Лазиќ и Цоби на сослушување во полиција во Цирих: На српските пејачи им се заканува забрана за влез во Швајцарија?!

Дарко Лазиќ и Слободан Вељковиќ Цоби се повикани на сослушување од полицијата во Цирих, откако на Интернет се појави скандалозна снимка...