битола

Пронајдени се 107 резултати на тема „битола“
Радио Милева

Спомените не смеат да трпат отстапки: Каролина секоја година на тој специјален ден задолжително е во Битола (фото)

Како што наближува Нова година и новогодишните празници, сите се радуваме на празничната еуфорија. Тоа е период кога семејствата, пријателите,...
Радио Милева

Битолска свадба со сите адети: Виктор Апостоловски официјално е женет човек- пејачот секогаш уникатен, па и на големиот ден (фото)

Викендите секогаш се рецервирани за свадбени веселби, кои периовод ги има доста на естрадата. Овој викенд, односно вчера, сабота, во...
Радио Милева

Ламбе Алабаковски му беше гостин на битолскиот јутјубер Мими Марковски, а овој бидејќи во емисијата нема спонзори, му подари нешто што пејачот „го запали“ (ВИДЕО)

Она што е Стефан Лазаров за Скопје, тоа е Мими Марковски за Битола. Обајцата популарни македонски јутјубери. Овој вториов можеби се’...
Мегафон

Камерниот оркестар од Битола со два концерти во чест на Тоше Проески и Пепи Бафтировски: „Засекогаш во срцата“

Два концерти во чест на нашите безвременски пејачи Тоше Проески и Пепи Бафтировски ќе одржи Камерниот Оркестар на Битола IW конект под...
Промотер

Група „Милениум“ ве води на музичка прошетка низ Битола со нивната серенада – „Ќе те шетам по Широк Сокак“ (ВИДЕО)

Битолската  група „Милениум“ која постои веќе 20 години на сцената во овој регион,  направи песна автентична за овој крај, песна на...