спомени

Пронајдени се 75 резултати на тема „спомени“
Радио Милева

Ова малечко девојче денес е позната македонска дама, а препознатливоста и шармот ги има уште од дете – погодувате ли која е? (фото)

На социјалните мрежи доста често се појавуваат предизвици кои ги поставуваат познатите кои потоа стануваат еднен вид на интересна...
Радио Милева

Ова може да го покаже само тој: Спомените од детството на Сашко Коцев станаа од црни – поцрни, ама пооригинални, здравје (фото)

Тој е обожуван, на сцена, на филмско платно, лик од детска серија, како стенд-ап комичар, водител, на социјални мрежи… Сашко Коцев едноставно...
Радио Милева

Некогаш тој со неговиот татко, години подоцна неговиот син со него: Ова малечко момче, денес е еден од најценетите македонски композитори (ФОТО)

Денес тој е еден од најценетите и најпочитувани македонски композитори иако со години живвее и работи надвор од Македонија, „преку...
Радио Милева

Најдобриот пријател на покојниот Џеј Рамадановски ја открива големата вистина за пејачот: „Се’ правеше против себе“

Еден од најдобрите пријатели на Џеј беше Миодраг Миќа Совтиќ, кој помина низ бројни животни ситуации со покојниот пејач. Заедно пораснаа...
Радио Милева

Емилија Розман за Божиќ ја преплавија сеќавања: „Зарем така се оставаат луѓето што те сакаат повеќе од себе?“

Божиќните празници се време на радост, можност за потсетување на семејните вредности, на споделување на љубовта со најблиските, најмилите,...
Радио Милева

Спомените не смеат да трпат отстапки: Каролина секоја година на тој специјален ден задолжително е во Битола (фото)

Како што наближува Нова година и новогодишните празници, сите се радуваме на празничната еуфорија. Тоа е период кога семејствата, пријателите,...
Радио Милева

Андријана Јаневска со стихови и фотографии се потсети на нејзината почината мајка: „Секое изгрејсонце ликот твој го има…“ (ФОТО)

Една е мајка… И нема ништо поблиско од неа, од онаа која те родила и донела на овој свет. Најблиските можеби само физички заминуваат...
Радио Милева

Состојбата на Брус Вилис е се’ полошо, а неговата ќерка го натажи светот: „Навистина ми недостасува тато денес“ (фото)

Ќерката на Брус Вилис објавила фотографија на Инстаграм на која е со татко ѝ, славниот актер. Вниманието го привлекле зборовите кои...
Радио Милева

Биле во истите клупи од забавиште и основно: Овие две познати Македонки денес имаат јавна професија, едната е ТВ водителка, а другата актерка (фото)

Овие две школски другарки од ОУ Невена Георгиева – Дуња во Кисела Вода, некогаш делеа исти училишни клупи и тоа од забавиште и основно...
Радио Милева

За сите длабока есен, а за Давид Темелков и сопругата Елена е лето на Бали: Брачната двојка во љубовна екстаза од тропските краишта (фото)

За поранешниот македонски Икс- Фактор учесник, пејачот Давид Темелков, како и за неговата тазе сопруга Елена, моментално е лето. Вљубените...
Радио Милева

По долго време родителите на Драгана Мирковиќ решија да застанат пред камери: „Беше темпераментно дете, постојано трчаше“ (фото)

Драгана Мирковиќ закажа два концерта во Белград, подготовките се во тек, а само што започна шоуто „Рамо до рамо со Драган“, талент шоу...
Радио Милева

Лепа Брена ја надвладеаја спомени: Вака се потсети на своите родители најголемата фолк ѕвезда на Балканот (ФОТО)

Иако низ годините Лепа Брена постигна огромни успеси,  најголемата фолк ѕвезда на Балканот на своето скромно детство секогаш се навраќа...
Радио Милева

Близнаците Мартин и Стефан од „Некст тајм“ слават роденден, а мајка им Сузана им го честиташе на најубав начин: Разгледница од спомени за своите синови (ВИДЕО)

Близнаците Мартин и Стефан од  братското музичко дуо „Некст тајм“ со своите стилизирани преработки на најпознатите македонски песни...
Радио Милева

Емилија Розман ја надвјасаа спомени, па го одбележа денот: Три годи станаа откако набрзина се зеде, ама толку и откако експресно се разведе (ФОТО)

Емилија Розман е феномен… Дамата со неколку професии, од манекенка, мисица, модел, преку академска диплома, до сопственичка на свој...