колеги

Пронајдени се 65 резултати на тема „колеги“
Радио Милева

Српската пејачка измамена и „ограбена“: Платила грдни пари за видеоспот, па истите кадри си ги пронашла уште во шест други видеа направени од истиот човек за други пејачи!

Денес, видео клиповите се еден од најскапите сегменти во кариерата на секој пејач, а најмногу пари се издвојуваат токму за визуелни...
Радио Милева

Овој пејач победи во „Ѕвездите на Гранд“ ама никогаш не стана позната естрадна ѕвезда, туку адвокат кој денес на суд ги застапува колегите

Пејачот Стефан Петрушиќ се натпреваруваше во „Ѕвездите на Гранд“ во 2011 година и беше победник во таа сезона. Иако многумина му предвидуваа...
Радио Милева

Панчо – ДНК жестоко го впери прстот во поедини колеги од естрадата и јавниот живот: “Сите кои си ги промовирате вашите настани на овој ден сте обични бедни безрбетници“ (ФОТО)

Огромната болка по невидената трагедија што деновиве ја потресе македонската јавност се’ уште не стивнува. Можеби шокот и неверувањето...
Радио Милева

Kолешките забележаа дека „ова утро не е нејзин ден“, а папарацо камерата од вечерта, покажа и зошто: Милена Антовска да ти била како “Шила“? (ВИДЕО)

Милена Антовска, несомнено една од првите водителски перјаници на утринската програма на Канал 5, а по потреба и достојна замена за „најдолговечната“...
Радио Милева

„Секој што не го прави тое е ѓубре!“ – Барбара Бобак „удри“ по колегите и нивниот однос кон сопствениот бенд (фото) 

Пејачката Барбара Бобак моментално е една од најбараните пејачки на сцената, а важи и за кралица на бакшишите. Имено, Барабра често се...
Радио Милева

„Единственото нешто што го направила во животот е што спиела со 10 мажи“: Леа Киш удри по ријалити ѕвездите кои станаа водители (фото)

Гранд водителка Леа Киш проговори за ѕвездите на реалното шоу кои станаа водители откако го напуштија, а истакна дека никогаш не може...
Радио Милева

Колегите на починатиот пејач Далибор Ѓоишќ – Даки раскажаа за неговите последни денови: „Не ни помислувавме на најлошото“

Пред два дена од Националниот ансапбл „Танец“ преку социјалните мрежи обзнанија дека по кусо и тешко боледување починал нивниот колега,...
Љубов и Секс

Зошто се заљубуваме во колегите? Еве што е вклучено во флертот и кога треба да престанете – на работа важат „други“ правила

Ако работното време ви е од 9 до 17 часот или кој било друг термин од осум часа, големи се шансите дека со колегите поминувате повеќе време...
Мегафон

Диригентот Џијан Емин реагира: Од Филхармонија намерно не сакаат „Оркестарот за џез музика во Македонија“ да работи

По иницијатива на Здружението на џез музичари и слободни уметници, Владата неодамна донесе одлука за основање национална установа...
Радио Милева

ДНК ги повикаа фановите да споделат заеднички фотографии направени со нив, па добија интересно видео од колегите: „Што прво им паѓа на памет кога ќе ги спомнат ДНК?“ (ВИДЕО)

По повод 20-годишниот јубилеј на ДНК и претстојниот концерт закажан на 3- ти декември во арената „Борис Трајковски“ Панчо и Андреј најпрвин...
Радио Милева

Гоца Тржан без влакна на јазикот проговори за односот со колегите на естрадата: „Малкумина се осмелиле да ми забележат“

Гоца Тржан долго време важеше за една од најискрените на српскатаестрадата, а во интервју зборуваше за односот со колегите и материјалните...