љубомора

Пронајдени се 34 резултати на тема „љубомора“
Радио Милева

Иако за себе тврди дека е пресметана, самоуверена, лојална, храбра, ѕверка… сепак на македонската пејачка не и се баш сите по мерка: Кој ја „извади од патики“ Кристина Димитри, па „меѓу редови“ му праќа скриени пораки? (ФОТО)

Кристина Димитри прилично самоуверено тргна да прави пејачка кариера и во Македонија и надвор од неа… Дали е на добар пат ќе покаже...
Љубов и Секс

Психолог открива зошто имаме потреба да се сомневаме во партнерот: Еве кога љубомората станува опасна – решението е јасно

Еве кога љубомората во врската или бракот станува опасна! Вообичаено се вели дека љубомората е дури и пожелна во врската меѓу двајца...
Радио Милева

Испливаа деталите што се случувало на свадбата на која беше брутално претепана старлетата Наташа Шавија (ФОТО)

Старлетата Наташа Шавија, како што тврди, била претепана од поранешниот учесник на реалното шоу „Задруга“, Стефан Кариќ, а до инцидентот...