пријатели

Пронајдени се 76 резултати на тема „пријатели“
Радио Милева

Фановите воодушевени: Рејчел и Рос од „Пријатели“ повторно се обединија пред камери, а снимката со реакцијата на актерката стана вирална (видео)

Мега популарната серија „пријатели“ има фанови ширум целиот свет, а сега на нивно задоволство се појави реклама од повторното обединување...
Радио Милева

Мачка има нова „мачка“: Бившиот сопруг на Тамара Тодевска, Александар Димитровски и Едина Муса се блиски пријатели отсекогаш или нови љубовници засекогаш?

Новата 2024 година започна интересно… И мошне љубовно? Или сепак тоа е само старо пријателство, кое навидум само изгледа како да е нова...
Радио Милева

Што и да е, дај Боже да помине: Зоки – Фаци по втор пат опериран од канцер, пријателите му испратија поддршка (ФОТО)

Македонски естраден новинар и познат ТВ водител, кој последниве годинни работи и како локал менџер Зоран Василевски, попознат под прекарот Зоки...
Радио Милева

Сашко Коцев и Ранко Петровиќ имаа „блиска средба“: Годинава актерот не ја водеше, ама дали дефинитивно и се скара на „Златна Бубамара“? (ФОТО)

„Златна Бубамара на популарноста“, една од ретките манифестации кои останаа да траат дваесет и кусур годино во континуитет… Забавно...
Радио Милева

„На колена сум, чекам да помине разводот …“- Се продаваат писмата на принцезата Дијана до пријателите (фото)

Во аукциската куќа Дејвид Ли се продаваат 32 писма на покојната принцеза Дијана. Целата заработка оди на сметките на организациите кои...
Радио Милева

Семејството и пријателите се простуваат од Масимо Савиќ, пред пејачот денес да биде погребан: „Засекогаш ќе остане тој глас“ (ФОТО)

Голем број роднини и пријателите денеска се на гробиштата во Задар за да му оддадат последна почит на пејачот Масимо Савиќ кој почина...
Радио Милева

Македонската „Гранд“ и „IDJТV“ пејачка копнее да се вљуби: Еве на што „најмногу паѓа“ Љупка Арсовска (ФОТО)

Младата пејачка Љупка Арсовска уште од своето појавување во „Ѕвездите на Гранд“, а потоа и во  „IDJShow“ привлече големо внимание кај...
Љубов и Секс

Брачен пар изненадил многумина со своите правила во бракот – не смеат да имаат пријатели од спротивниот пол…

Една жена на ТикТок се соочила со лавина коментари и критики oткако објавила видео во кое ги објаснува правилата на својот брак. Младата...
Радио Милева

Душко Тошиќ по подолго време се активираше на Инстаграм, а првиот коментар го доби од Перо Антиќ (фото)

Претседателот на кошаркарската федерација на Макединија, Перо Антиќ, е меѓу оние корисници на социјалните мрежи кои се постојано присурни. Антиќ...
Радио Милева

Владе Дивац го претепал Ниша Савељиќ: НБА ѕвездата и фудбалерот биле добри пријатели, се додека ќерката на Дивац не почнала да добива додворувачки пораки од пријателот на татко и!

Прославената кошаркарска НБА ѕвезда  Владе Дивац го претепал поранешниот фудбалер Ниша Савељиќ на крајот на декември минатата година...