средба

Пронајдени се 64 резултати на тема „средба“
Радио Милева

Оваа пејачка се најде очи в очи со сопругата на Саша Поповиќ откако осамна на списокот на негови љубовници: „Ти направив одличен албум, а не те ни допрев“ (ФОТО)

Пејачката Индира Радиќ своевремено изјави дека била на списокот на љубовници на Саша Поповиќ. Индира потоа ги откри деталите од соочувањето...
Радио Милева

Пријателките јавно и порачаа дека и љубоморат: Водителката Живкица на блиска средба со светски славниот пејач (фото)

На ТВ водителката Живкица Каленикова се почесто почна да и биде погодено друштвето и тоа со не она секојдневното, туку специјално и...
Радио Милева

„Кога влезе, останав без текст“: Гоца Тржан искрено проговори за првата средба со Драгана Мирковиќ (фото)

Малкумина знаат дека Гоца Тржан била една од соработниците на Драгана Мирковиќ уште кога била анонимна, уште пред групата „Тап 011“. Тогаш...
Радио Милева

Распеани и прегрнати во кафеана: Ламбе Алабаковски и Стефан Лазаров од тајната што ја открија и самите се изненадија (фото)

Јутјуберот Стефан Лазаров замина во Љубојно и од таму го најави својот нов проект  за кој како што кажа одамна не се почувствувал толку...
Радио Милева

Средба на поранешните љубовници, од Џеј Ло со Пи Диди, до Бредли Купер со Ирина Шајк: Мет Гала експлодираше од непријатности (фото)

Кремот на забавната индустрија се собра на синоќешната Мет Гала, а кога има толку многу гости на едно место, за очекување е да се случат...
Лице в Лице

Симона Трповска собори рекорд во нуркање: „Имав блиска средба со ајкула на 102 метри длабочина во Црвено море“ (ВИДЕО)

Охриѓанката Симона Трповска е првата Македонка која успеа да го постигне рекордот во техничко нуркање од 102 метри во длабочина на Црвено...
Радио Милева

„Ми удри шамар и само помина покрај мене“ – Еве како изгледала првата средба на Саша Поповиќ и Марија Шерифовиќ (фото)

Саша Поповиќ и Марија Шерифовиќ денес се тандем кој со години го смее и воодушевува милионскиот регион во музичкиот натпревар „Ѕвездите...
Радио Милева

На аудиција и кажа дека е „многу лоша “, а сега се сретнале во бекстејџ – Теа Таировиќ откри за што разговарала со Јелена Карлеуша (фото)

Теа Таировиќ откри како поминала средбата со Јелена Карлеуша, но и што и кажала постарата колешка. Теа Таировиќ, српската „кралица на...
Радио Милева

Ги поврзува иста работа: Душко Тошиќ не сака да коментира за разводот со Карлеуша, но за овој момент јавно се огласи (фото)

Откако Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ објавија дека ставиле крај на бракот, медиумите не престануваат да шпекулираат за причините за...
Мегафон

Мицкоски на средба со Орбан: ЕУ интеграциите се неопходни, но достоинствено и со зачувување на идентитетските обележја на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор др. Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот на партијата Александар Николоски денес во...