денот на жената

Пронајдени се 4 резултати на тема „денот на жената“
Радио Милева

Сека Алексиќ откри зошто никогаш не го слави „Денот на жената“: „Не го признавам тој празник, не честитам на никој“

Пејачката Сека Алексиќ проговори на темата „Денот на жената“. Па откри зошто не го признава овој празник. -Во мојот дом не се почитуваше...