образование

Пронајдени се 24 резултати на тема „образование“
Радио Милева

Богдана на Вељко Ражнатовиќ пред да се омажи продаваше пилиња на пазар, а потоа почна да го работи она за што има диплома

Бракот на Богдана и Вељко Ражнатовиќ трае веќе четири години. Имаат два сина, Жељко и Крстан и целосно се повлекоа од очите на јавноста....
Радио Милева

Какво школо имаат Александра Пријовиќ и Филип? Тој студирал во Хјустон, а нејзниното образование нагло прекинато

Александра Пријовиќ успеа да го постигне она за што другите не можеа ни да сонуваат. Таа има само 28 години, а успеа да наполни три Арени....
Радио Милева

Миа Костова распали по владата, министерот за образование и образовниот систем: „Вие веќе не сте злобни и себични, вие сте умоболни“ (ФОТО)

Откако летово ги пропатува саканите дестинации и имаше продолжен одмор од соништата, една од највлијателните македонски инфлуенсерки,...
Радио Милева

Образованието не им било во животниот пат: Овие пејачи од српската естрада стигнале само до 8-мо одделение

Многу пејачи и естрадни уметници не ги завршија големите школи затоа што нивните кариери беа пред нив. Александра Пријовиќ и Весна Змијанац...
Радио Милева

Овие балкански пејачки имаат слава, популарност, милиони… а, едвај завршиле или немаат ниту основно училиште

Естрадата со задоволство зборува за тоа колку многу бакшиш на пример, добиле на некоја забава, а кога станува збор за едукацијата и образованието,...
Радио Милева

Од правник до економист, актер, учител: Eве какво образование имаат завршено членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Стручното жири на телевизиското шоу „Ѕвездите на Гранд“ честопати им го краде шоуто на натпреварувачките пејачи, а нивните дискусии,...
Радио Милева

Голема животна промена за Џејла Рамовиќ: Фановите разочарани од одлуката на победничката на „Ѕвездите на Гранд“

Минатогодишната победничка на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ, ги откри своите планови за во иднина, што сигурно ќе...