Радио Милева
привремено

Откако ја замени Бекута во „Ѕвездите на Гранд“, Кеба откри: „Предлогот на сите беше да…“ (видео) 

Откако ја замени Бекута во „Ѕвездите на Гранд“, Кеба откри: „Предлогот на сите беше да…“ (видео) 

По долга пауза продолжи снимањето на Ѕвездите на Гранд, а на изненадување на многумина, покрај Сања Кужет, која беше сменета, привремено беше сменета и Ана Бекута поради обврски.

На нејзиното место неколку емисии  ќе седи нејзиниот колега Драган Којиќ Кеба, кој ги откри деталите. Кеба за медиумите откри дали е подготвен да ги оценува кандидатите и колку долго ќе биде дел од жирито.

– Се разбира, зошто не би бил подготвен? Тоа не е долга приказна. Мојата драга колешка и пријателка Ана Бекута нема да биде тука некое време. Некако ние двајца сме компатибилни за многу музички прашања и теми. Така, предлогот на сите беше да ја заменам некое време, тука сум и толку – рече тој.

Кеба откри дали има фаворит меѓу кандидатите и истакна дека навистина се труди да им пренесе знаење онолку колку што е потребно.

– Има, но не би сакал никого да издвојам, бидејќи како што сакам да кажам „Кога се изведува пенал, односно кога се игра натпревар, тоа е најважниот момент“, но на пробите бев навистина пријатно изненаден. Го снимив со мојот телефон да го слушам и за тоа кратко време мислам дека успеав да им ги пренесам емоциите и знаењето во добра мера, колку што е потребно – рече тој и додаде:

– Сите се млади, од осумнаесет до дваесет и пет години. Го знам тој период бидејќи и јас тогаш се натпреварував во Лозница. Додуша, сето тоа беше помалку од ова, но однесувањето е главно исто на сцената. Тоа е истата нервоза, истото трепкање, истите желби. Сигурен сум дека додека да бидам таму, ќе им помогнам. Во секој случај, како колега, низ сеќавањето на тоа време кое многу добро го познавам. Преку знаење има само две работи, енергија и знаење што можам да ги пренесам затоа што учив и од постари, поискусни луѓе и сл.

фото: printskrin/Youtube

Останати вести од Радио Милева