аца лукас

Пронајдени се 291 резултати на тема „аца лукас“
Радио Милева

Аца Лукас бесен, не дојде на премиерата на филмот за Џеј, „Недеља“: „Дојдоа на црвениот тепих да ронат лажни солзи, а кога му беше најтешко, никој не му помогна“

Аца Лукас јавно удри по пријателите на Џеј кои се појавија на премиерата на филмот „Недела“, велејќи дека дошле само да ја оживеат својата...
Радио Милева

„Сметка со пет нули “: Аца Лукас ги шокираше сите со бројките за неговите телефонски трошоци (фото) 

Фолкерот Аца Лукас заработил многу пари во животот, но во суштина никогаш  не внимавал како ги потрошил. Тој раскажал дека мајка му Видосава...
Радио Милева

„Се надевам дека нема никому да го направи тоа што ми го направи мене“: По изјавата на Милица Павловиќ, се огласи и тимот на Аца Лукас (фото) 

Пејачката Милица Павловиќ и нејзиниот колега Аца Лукас снимија заеднички дует за песната „Кидаш ме“, меѓутоа по соработката нивната...
Радио Милева

Секс, блуд, разврат, дрога, комар, насилство… Претставен трејлерот за „Покидан“ од трилогијата „Кафана на Балкану“ – автобиографискиот филм за Аца Лукас, а во него сите пороци (ВИДЕО)

Деновиве е претставен трејлерот за филмот „Покидан“ кој е дел од трилогијата  „Кафана на Балкану“.Станува збор за филм со потпис...
Радио Милева

Сите зборуваа дека е иста како татко и, а сега е голема девојка: Погледнете колку порасна ќерката на Аца Лукас и Соња (фото)

Со оглед на тоа дека малата Викторија Вуксановиќ, која пејачот ја има од бракот со Соња Шашиќ, е на одмор, таа не се дели од својот горд...
Радио Милева

Излезе од базенот, а на неа немаше апсолутно ништо: Поранешната девојка на Аца Лукас позираше потполно гола (фото+18)

Снимката на Божана Вујиновиќ на која е целосно гола ги „загреа“ социјалните мрежи. Поранешната девојка на Аца Лукас, старлетата од...
Радио Милева

Поранешната на Аца Лукас го „запали“ Интернетот: Соња Вуксановиќ ги почести фановите со близок кадар од нејзиното длабоко деколте (фото)

Поранешната сопруга на пејачот Аца Лукас, Соња Вуксановиќ веќе подолго време не се експонира во јавноста, но нејзините фотографии сѐ...
Радио Милева

Аца Лукас од момче од публиката побара нешто неверојатно, а младиот човек направи како што му кажа фолкерот (видео)

Аца Лукас е познат по тоа што е лежерен за време на неговите настапи, а на еден од нив среде песна му се обратил на еден млад човек за да...
Радио Милева

Аца Лукас спрема изненадување: Нова книга во која ќе обзнани со кои убавици од естрадата бил во врска (фото)

Пејачот Аца Лукас реши оваа година да заврши уште еден проект, поточно пишување на втора книга. Според медиумите, фолк ѕвездата ќе го...
Радио Милева

Аца Лукас проговори за неговата најмала ќерка Викторија: „Имам четири деца, но најмногу ја сакам неа“ (фото)

Фолк пејачот Александар Вуксановиќ, попознат како Аца Лукас, има четири деца, но не може да сокрие дека неговата најмала ќерка Викторија...