премиера

Пронајдени се 80 резултати на тема „премиера“
Радио Милева

„Тој и Шабан беа најдобри пријатели, но не му дојде на помен …“: Еве што му порача Гоца Шаулиќ на Саша Матиќ (фото)

Познатиот пејач Шабан Шаулиќ, кој не напушти во 2019 година на 68 години, минатиот викенд имаше помен.  Саша Матиќ не се појави на поменот,...
Радио Милева

Аца Лукас бесен, не дојде на премиерата на филмот за Џеј, „Недеља“: „Дојдоа на црвениот тепих да ронат лажни солзи, а кога му беше најтешко, никој не му помогна“

Аца Лукас јавно удри по пријателите на Џеј кои се појавија на премиерата на филмот „Недела“, велејќи дека дошле само да ја оживеат својата...
Радио Милева

По бурните критики за нејзиниот изглед, на Адријана Лима и „пукна филмот“, па се огласи со вистинската причина за промените (фото)

Адријана Лима се појавила на премиерата на „The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes“ во Лос Анџелес заедно со целото семејство, а промената на...
Радио Милева

Ќерката на Џеј Рамадановски проговори зошто семејството не се појави на премиерата на трејлерот за филмот „Недела“

Пред неколку дена премиерно беше прикажан трејлерот за филмот за Џеј Рамадановски „Недела“, а премиерата е планирана за 6-ти декември. Она...
Радио Милева

Секс, блуд, разврат, дрога, комар, насилство… Претставен трејлерот за „Покидан“ од трилогијата „Кафана на Балкану“ – автобиографискиот филм за Аца Лукас, а во него сите пороци (ВИДЕО)

Деновиве е претставен трејлерот за филмот „Покидан“ кој е дел од трилогијата  „Кафана на Балкану“.Станува збор за филм со потпис...
Радио Милева

Грешка на организаторите ја засенија премиерата на филмот на Харисон Форд во Кан: Еве што и направија на неговата сопруга (фото)

За грешките на организаторите на премиерата на филмот „Индијана Џонс“ денеска, за жал, зборуваат сите. Легендарниот актер Харисон...
Радио Милева

Пред скопската премиера на „Нешто слатко“, Сашко Коцев ја „р’чкаше“ Јелена Јованова среде интервју, па за малку ќе си го „окркаше“ пред камери (ВИДЕО)

Филмот „Нешто слатко“ премиера имаше во саботата, 06 мај 2023 год. во Скопје во киното „Синеплекс“ во Сити Мол, на која присуствуваа мноштво...
Радио Милева

Скандалозно однесување кое никој не го очекуваше: Познатата холивудска актерка го помести шлицот и ја покажа интимата пред сите

Дениз Ричардс, поранешната сопруга на Чарли Шин, веќе неколку дена гостуваше на шестиот интернационален фестивал „Canneseries“ во Кан, присуствуваше...
Мегафон

Во кино „Синеплекс“: Премиерно промовирана првата епизода на „Бистра вода“ – ентузијастички проект без денар државна помош

Вчеравечер, среда, 1 март 2023, со почеток во 20 часот во киното „Синеплекс“  се одржа светската премиера на првата епизода од најновата...
Радио Милева

Како во Холивуд: Сашко Коцев и Јелена Јованова совршена двојка, на црвен килим и на филмско платно (фото+видео)

Во Љубљана, Словенија во киното Синеплекс се распосла црвен килим за премиерата на словенечката комедија „Nekaj Sladkega“ или во превод „...
Лице в Лице

„Во Скопје на ја бива без вино и кафеана“: Глумецот Горан Богдан на гезме со Бјелогрлиќ и македонски актери (видео)

Хрватскиот актер Горан Богдан е во Скопје за премиерата на филмот „Чичко“, со кој се отвора филмскиот фестивал „Киненова“. Во филмот...