Радио Милева
засекогаш поврзани

Никој не очекуваше ваков потег: Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ објави снимка со популарниот пејач и екс- партнер (фото)

Никој не очекуваше ваков потег: Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ објави снимка со популарниот пејач и екс- партнер (фото)

Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ, Весна Јоксимовиќ е исклучително активна на социјалните мрежи.

Со оглед на тоа што објавува разновидни содржини, понекогаш многу интригантни, ја следат голем број луѓе, а медиумите особено обрнуваат внимание на нејзините објави.

Весна најчесто објавува слики на кои е сама, во предизвикувачка гардероба или костим за капење.

Таа на својот профил објавува и слики со својата ќерка Мина, која завршила факултет и сега завршува магистерски студии, а исто така интензивно работи во студиото на нејзиниот татко.

Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ постојано истакнува колку е горда на својата наследничка, кој оди по стапките на нејзиниот татко и моментално е многу успешна на тоа поле.

Сите ја пеат нејзината композиција наменета за најмладите, а се чини дека неодамна таа и Жељко создале нова песна.

Токму тоа Весна им се пофали на своите следбеници преку краток видео клип во кој се појавуваат Мина и Жељко.

фото:Instagram printscreen/ the_vesna_009

Останати вести од Радио Милева