Радио Милева
големо срце

Вдовицата на Маринко Роквиќ јавно му се обрати на вонбрачниот син на својот починат сопруг

Вдовицата на Маринко Роквиќ јавно му се обрати на вонбрачниот син на својот починат сопруг

Славица покажа дека воопшто не ги дели двата биолошки сина од вонбрачниот наследник на Маринко.

Вдовицата на Маринко Роквиќ, Славица, во коментар на социјалната мрежа Инстаграм јавно го спомена вонбрачниот син на пејачот, Дарио, со кој нејзините синови Никола и Марко се во исклучително блиски односи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavica Rokvic (@rokvic.slavica)

Нагласила дека воопшто не го одвојува од двата биолошки сина и дека целосно го прифатила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavica Rokvic (@rokvic.slavica)

– Велат дека круша не може да падне под јаболкница. За татко ти и мене, семејството беше свето. Јас сум горда мајка затоа што вие Марко и Дарио со вашите прекрасни сопруги и деца направивте мали храмови на љубовта од вашите семејни гнезда, каде секоја молитва од срцето и душата прераснува во радост на животот. Да се радуваме заедно, драги мои деца – напиша Славица во коментарот на фотографијата на синот Никола и снаата Бојана.

фото: instagram printscreen / rokvic.slavica

Останати вести од Радио Милева