Радио Милева
романтично

Слоба и Јелена Радановиќ направија свадба од бајките: Пејачот и невестата пресреќни поради свадбената веселба (фото)

Слоба и Јелена Радановиќ направија свадба од бајките: Пејачот и невестата пресреќни поради свадбената веселба (фото)

Фолкерот Слоба Радановиќ и неговата сопруга Јелена се заколнаа на вечна љубов пред Бога, а сега решија да направат и голема свадбена прослава.

Тие организираа забава во ресторан во главниот град, каде што украсија се по нивен вкус, па сè изгледало како од бајките.

Јелена на свадбата носи  деколтирана венчаница која одлично и прилега, а Слоба и таа биле пресреќни поради свадбената веселба.

– Венчаницата е тесна, ужас! Едвај чекам да ја соблечам! – изјавила Јелена во нејзин стил.

– Вечерва нема да ја пеам „Није живот једна жена“… Прости ми за моето грдо минато! – изјавил Слоба низ смеа. 

Фото: printskrin/instagram/slobaradanovic

Останати вести од Радио Милева