Радио Милева
материјална распределба

Откриено колку Мелина Џиновиќ ќе бара од имотот, после разводот со Харис (фото)

Откриено колку Мелина Џиновиќ ќе бара од имотот, после разводот со Харис (фото)

Со денови главна вест во јавноста е дека по 22 години брак Мелина и Харис Џиновиќ се разведуваат, а сега, според медиумите, се знае и како се одвиваат работите во однос на распределбата на имотот.

Како што пишува Курир.рс, Мелина не барала имот од Харис. Таа му е благодарна на Харис што и помогна да го добие светскиот џет-сет за да ги носи нејзините креации.

– Во последните денови се пишуваа секакви работи, но Мелина не е материјалист. Свесна е дека недвижноста и сето она што го стекнала во бракот со Џиновиќ останува кај наследниците. Харис и помогна да се пробие во модната индустрија и тоа на светско ниво. Тоа и беше најважно. Таа го оствари својот сон. Таа е успешна независна деловна жена која не зависи од нејзиниот сопруг. Меѓу нив згаснаа емоциите и тоа е главната причина поради која решија да се разведат на хартија – рекол изворот.

Не стивнуваше прашината која се крена по веста дека Мелина и Харис Џиновиќ се разведуваат. Како што  се дозна, креаторката пред неколку дена ги спакувала куферите и отпатувала за Сараево каде моментално престојува. Од друга страна, пејачот го сретнале пред куќата минатиот четврток, но во таа прилика тој не сакал да коментира за разделбата.

фото: printskrin/hypetv.rs/

Останати вести од Радио Милева