Радио Милева
фит

„Ми вградија два стента…“ Халид Бешлиќ ослабе 20 килограми поради здравствените проблеми (фото) 

„Ми вградија два стента…“ Халид Бешлиќ ослабе 20 килограми поради здравствените проблеми (фото) 

Пејачот Халид Бешлиќ еднаш изјави дека по сообраќајна несреќа многу се здебелил, но дека не му пречи кога пее.

Но, сега изјави дека ослабел 20 килограми, но и дека престанал да пуши цигари поради лошата здравствена состојба.

– Имав 125 килограми, па 115, сега имам 105 и останувам таму, а треба да сум на 90. Нагло се здебелив, па тоа малку ме оптоварува. Престанав да пушам, затоа се здебелив толку многу – изјавила пејачот

 

-Имав проблеми со вените и артериите, ми поставија два стента. Малку се ослободив и од алкохолот, па сега сум фит и можам да пеам. Разбуди ме среде ноќ, можам да пеам – изјави Халид за Ин Магазин.

Да потсетиме, Халид е во брак со сопругата Сејда 46 години. Познато е дека нивната љубовна приказна започна кога започна неговата блескава музичка кариера.

Фото: printskrin/Youtube/paparaco lov

Останати вести од Радио Милева