Радио Милева
судир на мислења

Прва пресметка меѓу Цеца и Кеба во „Ѕвездите на Гранд“,   интервенираше  и Саша Поповиќ (видео) 

Прва пресметка меѓу Цеца и Кеба во „Ѕвездите на Гранд“,   интервенираше  и Саша Поповиќ (видео) 

Во последниот период стручното жири на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ доби нови членови, но атмосферата остана иста.

Гледачите од недела во недела се навикнати покрај пеењето да слушаат и судир на мислења меѓу жирито, а овој пат дојде до несогласување меѓу Светлана Цеца Ражнатовиќ и Саша Поповиќ.

-Само сакав да кажам дека Кеба е наглув – рече пејачката, по што Којиќ објасни зошто не гласал за натпреварувачот.

– Само кажав дека пеела нестабилно. А, има украси кои не стојат – рекл пејачот, додека Светлана тврдела дека колегата погрешил.

Во разговорот на Цеца и Кеба се вмеша Саша Поповиќ, кој ја „поттикна“ пејачката.

– Во моментот кога со неа ја испеавте „У сну љубим една уста“, тогаш започна вашата кариера – рече Поповиќ, а Цеца жестоко го плесна.

– Ти го видов лицето!

Од болка се стуткавте, од тага се стуткавте – рече Ражнатовиќ. Саша Поповиќ не остана имун на зборовите на Цеца, па прсна во смеа која одекна низ студиото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zvezde Granda (@zvezdegranda)


Фото: printskrin/instgaram/

Останати вести од Радио Милева