Радио Милева
крвта не е вода

Овој пејач е близок роднина на Кеба, а сите го знаат како Горан Кеба (фото)

Овој пејач е близок роднина на Кеба, а сите го знаат како Горан Кеба (фото)
фото:принтскрин/кеба/инстаграм

Драган Којиќ Кеба има прв братучед кој исто така е пејач, но не така познат како неговиот роднина.

Имено, во прашање е пејачот Горан Јевтиќ, за кого Кеба преку тетка вели дека е негов брат. Инаку, Горан е талентиран за музика, но не е познат како Кеба и не сака да се експонира иако ја сака музиката и се занимава со неа.

Инаку, дипломирал на ДИФ (Факултет за физичка култура), а Кеба за него зборувал вака:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Jevtić (@gjevtic77)

– Ова е мојот брат од тетка ми. Горан Јевтиќ се вика, Горан Кеба, инаку во моето семејство сите се Кеба – изјави Кеба за својот братучед, а вака Горан зборуваше за музиката и неговиот однос кон неа:

– Завршив факултет и го сакам спортот, но музиката ми е на прво место. Отсекогаш сум следел добри песни и сакам добри народни песни. Кога почнав да пеам, тие двајца беа актуелни – рекол братот на Кеба и додал:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Jevtić (@gjevtic77)

– Само што се најдов на ваков начин на живот, малку школа, малку свирки и толку – изјави Горан на ТВ Гранд каде се појави со Кеба.

фото:instagram printscreen/ gjevtic77/ dragankojickeba

Останати вести од Радио Милева