Радио Милева
честитки

Емина Јаховиќ славеше роденден – пејачката сподели добра вест: „Добро ми оди во животот“ (фото) 

Емина Јаховиќ славеше роденден – пејачката сподели добра вест: „Добро ми оди во животот“ (фото) 

Пејачката Емина Јаховиќ го прослави роденденот.

Музичката ѕвезда Емина Јаховиќ наполни 42 години, иако по нејзиниот прекрасен и младешки изглед не би можеле да се забележат.

Прославата ја направи само за најблиските, а на Инстаграм сподели неколку фотографии. Пејачката имаше голема, многу необична торта, на која пишуваше „Среќен роденден Емина“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

Јаховиќ добила грст букети цвеќе, кои исто така ги фотографирала и ги споделила на споменатата социјална мрежа.

– Јас сум тоа што сум, добро ми оди во животот и за тоа сум му благодарена на Бога. Благодарна сум и на моето семејство, пријателите и драгоцените фанови. Многу сум благодарна! – напишала Емина под објавата, а честитките само продолжиле да доаѓаат.

Фото: printskrin/instagram/yaemina

Останати вести од Радио Милева