Радио Милева
Роденденска атмосфера

Прашалникот во преден план: Александар Белов повеќе не ги брои годините, ама не ги ни покажува (фото)

Прашалникот во преден план: Александар Белов повеќе не ги брои годините, ама не ги ни покажува (фото)

Без разлика на возраста, роденден е денот кој го чувствуваме како посебен и го очекуваме цела година.

Роденденската атмосфера ја прават најблиските и најдрагите личности, а токму тоа беше случај и кај македонскиот поп пејач Александра Белов кој откако пред неколку години се ожени,  живее и работи во Крагуевац, во соседна Србија.

Подароците кои му следуваат на славеникот се дел од сето тоа, но за него највредни се оние кои му честитаат и даруваат и се повредни од самиот подарок.

Тој на социјалната мрежа Инстаграм тоа го потенцираше и минатата година, а дека ништо не се променило и сега доказ беше неговиот опис кој повторно го стави во роденденската објава на која позира заедно со неговата  ќеркичка.

– Сакај го оној кој ти подарува  повеќе од самиот подарок“  – го повтори описот  од минатиот роденден, мислејќи на најблиските.

Додека позираше пред роденденската торта заедно со неговата ќеркичка Мина, прашалникот беше во преден план, за разлика од предходните родендени кога ги покажуваше годините со бројка. На објавата ја тагна и неговата сопруга.

Допаѓања за роденденот на пејачот се редеа од сите страни, а први меѓу нив беа неговите колеги и колешки од Македонија.

Фото: printskrin/instagram/aleksandarbelov

Останати вести од Радио Милева