Радио Милева

Велевска блеска со стил од привлечност и сексапил на кој тешко се одолева: „Очи в очи“ со убавата жена или со крстот меѓу градите на Елена (ФОТО)

Елена Велевска и покрај годините и долгиот стаж на естрадата се’ уште важи за една од најзгодните, најдобрите, најпопуларните и секако...
Радио Милева

„Сами доаѓаме и сами си одиме“: Весна – Бејби расплакана и полна со емоции се запраша што значи да си постар една година (фото) 

Животот е полн со убави и неубави моменти, полн со изненадувања кои  ни се допаѓаат или не, сепак се случуваат додека старееме. Што значи...
Радио Милева

Андријана Петрушовска со „Зајди зајди“ доминираше во „Ѕвездите на Гранд“: Изведба за ежење и восхит – „Ти си наша гордост“ (видео)

Најновото издание од шестиот круг на регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“ беше вистинско музичко доживување за гледачите. Како се...
Радио Милева

Одразот на сексапилната ТВ водителка Ана Радуловиќ мажите ги остави возбудени: „Огледалото и јас со години сме вљубени“ (ВИДЕО)

Водителката Ана Радуловиќ уште еднаш ги воодушеви своите следбеници со низата провокативни фотографии кои ги сподели.Ана  времето ...
Радио Милева

„Патот до успехот“ на Мишко Иванов заврши со негово заминување… или „изнуден отказ“ од ТВ 24?! (ФОТО)

Мишко Иванов беше долгогодишен новинар и една од ударните перјаници во „ТВ 24“! Еден од главните ликови на вестите но и  автор и водител...
Радио Милева

Теја Дора „Пред и потоа“: Стара фотографија на српската пејачка го „запали“ интернетот – Ова не е истата девојка? (фото)

Претставничката на Србија на Евровизија, Теја Дора повторно е „тема на денот“ на социјалните мрежи. Пејачката Теја Дора ќе ја претставува...
Радио Милева

Задоцнета, ама уште послатка: Свадбата на Антониа и Роберт ја собра естрадата која за младите славеше во име на љубовта – еве ги најинтересните моменти (фото)

Од содржините на Вистина неодамна имавте прилика први да дознаете дека естрадната брачна двојка Антониа Гиговска и Роберт Спасенцоски...
Радио Милева

Мими Марковски и „ортаците“ на гости кај Снеже Велков: Јутјуберот и „битолската екипа“ уште на пат кон Скопје со специјална песна во Југото „ја подбраа конкуренцијата“… од Спенџарска до Лазаров! (ВИДЕО)

Она што е Стефан Лазаров за Скопје, тоа е Мими Марковски за Битола. Композитор, музички продуцент и јутјубер. Обајцата популарни македонски...
Радио Милева

„Покрај тоа што сум мајка, сепак сум Марија Шерифовиќ“: Пејачката отри кој најмногу и помага околу синот (фото)

Популарната пејачка Марија Шерифовиќ откри како нејзината мајка се снајде во новата улога. Шерифовиќ ја започна турнејата наречена...
Радио Милева

Огњен Амиџиќ доби син: Водителот објави фотографија со симбол на Инстаграм и им се обрати на своите следбеници (фото) 

Водителот Огњен Амиџиќ доби син со колешката Мина Наумовиќ, на кого му дадоа необично име. Огњен и Мина со нетрпение го чекаа нејзиното...
Радио Милева

Вера Мештеровиќ божествена пред камери, секси на настани, ама и во теретана: Погледите вперени во расната убавица додека ја билда раскошната задница (фото)

Една од нашите најубави и атрактивни дами од јавниот живот, моделот,мисица и актуелна ТВ водителка Вера Мештеровиќ е во центарот на...
Радио Милева

Љупка Арсовска и во новата фотосесија зрачи со еротика: Возбудлива и толку секси што на конкуренцијата и набива комплекси (ФОТО+ВИДЕО)

Младата македонска пејачка Љупка Арсовска, е една од оние музички ѕвезди во подем, која со својата појава на „Ѕвездите на Гранд“ и...
Радио Милева

Женска размена на допири и страсти: Теодора Мартиновска – првата Македонка со “Онли фанс“ страница во уште една жешка лезбо акција со нова партнерка (ФОТО+ВИДЕО 18+)

Првата Македонка што има своја „OnlyFans“ страница, Теодора Мартиноска, одново реши да ги почести своите следбеници… И тоа со нова возбуда....
Радио Милева

Коментарите на жирито „го отепаа“: Ова е несудениот македонски пејач кој избега од студиото среде снимање помеѓу две свои изведби во музичкото талент шоу! (ВИДЕО)

Во животот бегството некогаш значи спас, некогаш срам… Зависи од ситуацијата! Нема речиси некој од нас кој не избегал барем од еден...
Радио Милева

„Мажите да заработат и да и купат соодветен подарок, жената цвеќињата може само да ги фрли!“: Јована Јеремиќ сама се почести скап подарок (фото)

Водителката Јована Јеремиќ денеска го прославува денот на жената, а по тој повод се почести со скап подарок. Јована пазарела пред 8-ми...
Радио Милева

Јелена Карлеуша покажа парчиња накит за Денот на жената, a вредноста на „ситниците“ – илјадници евра (фото)

Музичката ѕвезда важи за најстилската јавна личност на овие простори, а освен за облека, голема сума пари троши и на скап накит. Јелена...