Радио Милева

Семејната трагедија за која Саша Поповиќ ретко зборува: „После мачната борба за живот почина во болница“

Саша Поповиќ еднаш им откри на медиумите дека на 24 години доживеал голема загуба која целосно го променила. Имено, неговиот татко доживеал...
Радио Милева

Имал тежок живот: Мајката на Шварценегер починала на гробот на неговиот татко, а брат му загинал во сообраќајка

Познатиот актер Арнолд Шварценегер во неделата го прослави својот 76-ти роденден. Тој дента е фотографиран како влегува во куќата на...
Радио Милева

ВИСТИНА ексклузивно открива: Бракот на Антониа и Роберт нема да остане само на потпис во матично, викендов се спрема СВАДБА ГОЛЕМА – „Имаме позитивна трема и возбуда!“ (фото)

Помина речиси една година откако пејачката Антониа Гиговска и нејзиниот сакан, сегашен сопруг и татко на нивното дете, музичарот Роберт...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска доби празнична „понуда“ што не се одбива: За некого „непристоен предлог“, за неа добра причина за 8-ми Март и викендот потоа, да биде на „дебело платена пауза“ (ФОТО)

Пејачката Марија Луиса Тодоровска за празникот на жената се подготвуваше уште пред една недела… За 8-ми март  како што е редот или...
Радио Милева

Ведрана Ѓорѓевиќ прво ја запросија на Бали, а потоа таа со топлес поза социјалните мрежи „ги запали“: Па добро бре „невесто“, кој го стави кокосот на погрешно место? (ФОТО)

Македонската ТВ водителка Ведрана Ѓорѓевиќ откако „се симна“ од „Златниот тепих“, истоименото естрадно ТВ шоу кое го водеше со Миро...
Радио Милева

„До последен здив, убава моја…“ Анабела ѝ го честиташе 28-от роденден на Луна, фотографиите и пораката ќе се воодушеват (фото) 

Анабела Атијас објави убава порака нешто по полноќ, на 8 март, откако пред 28 години на Денот на жената ја роди својата наследничка Луна. Заедно...
Радио Милева

Среде скандалот со родителите, Џина Џиновиќ го покажа своето „лудо“ момче: Се бакнуваат во еден од најубавите градови (фото)

Харис и Мелина Џиновиќ решија да стават крај на својата повеќедецениска љубов. Харис ја шокираше јавноста кога изјави дека се разведува...
Радио Милева

Додека Лила Филиповска за 8-ми Март уживаше на Бали, забележа дека нешто и фали: „Овде мора да сте многу внимателни зашто некој мајмун може да ве ограби!“ (ВИДЕО)

Лила Филиповска важи за една од најпознатите жени во Македонија, а за празникот  8-ми Март честитки прима само преку социјалните мрежи. Имено,...
Радио Милева

Тотална трансформација: Вака денес изгледа старлетата Милица Живановиќ позната како Мими – Оро (ФОТО)

Старлетата Милица Живановиќ, попозната како Мими Оро, пред многу години ја запали јавноста со своите одговори во популарниот квиз. Тогаш...
Радио Милева

Помалата ќерка на Анабела и Гаги има чудна врска: Нина Ѓогани е во љубов со актуелен затвореник (ФОТО+ВИДЕО)

Помалата ќерка на музичките изведувачи и поранешни ријалити учесници, Анабела Атијас и Гаги Ѓогани, Нина Ѓогани е во врска со момче...
Радио Милева

Скандал го потресе кралското семејство: Поранешна стриптизета има намера да објави провокативни  фотографии од принцот Хари (фото)

Поранешната стриптизета Кери Ројал (52) се заканува дека ќе објави голи фотографии од принцот Хари, како и фотографија на која се бакнуваат. Таа...