Радио Милева
„Тешко“ на оној што ја слика...

Љупка Арсовска и во новата фотосесија зрачи со еротика: Возбудлива и толку секси што на конкуренцијата и набива комплекси (ФОТО+ВИДЕО)

Љупка Арсовска и во новата фотосесија зрачи со еротика: Возбудлива и толку секси што на конкуренцијата и набива комплекси (ФОТО+ВИДЕО)

Младата македонска пејачка Љупка Арсовска, е една од оние музички ѕвезди во подем, која со својата појава на „Ѕвездите на Гранд“ и „IDJShow“ бргу го сврте на себе вниманието на јавноста.

Откако на себе направи комплетна трансформација, видно ослабена, со променет лик, нова шминка, долга испеглана коса, пејачката не престанува да го истура својот сексапил, кој покрај атрактивниот изглед и модниот стил и е главен адут за успех и правење што поголема кариера.

Заводливиот танц, мешањето и нишањето на карлицата и колковите ја зголемува фаназијата кај поклониците на еротската имагинација, но сета таа  естрадна кореографија на расната пејачка можат да ја видат само оние што ќе дојдат на нејзиниот настап во некое од кафулињата или ноќните клубови.

Она што можат да го видат сите, со каков телесен раскош располага младата пејачка се нејзините фотографии направени наменски на бројните фотосесии, на кои преовладуваат еротските компоненти.

Така е и сега,   во новата фотосесија каде Љупка Арсовска зрачи со еротика.

Особено возбудливи позите во кои разголена, само по секси танга гаќички, во бундичка кратка, како бонбонче слатка, распеаната убавица менува пози, небаре лебди во облаци…

Само еден поглед на пејачката и нејзиното раскошно разголено тело и веќе сте „на седмо небо… Зашто Љупка знае со стил како да го истакне сиот свој сексапил кој го поседува, а истиот од неа буквално извира!

Возбудлива и толку секси што на конкуренцијата и набива комплекси… Па дури и на многу од попознатите и попопуларни пејачки, од кои Љупка делува двојно повозбудливо и попредизвикувачки.

Иако уметничките фотографи се професионалци во својот занает, сепак…

Кога пред себе и фотобјективот ја имате неа во волку секси издание и ваква прилика… „Тешко“ на оној што ја слика!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LJUPKA (@arsovskaljupka)

Фото: Инстаграм/arsovskaljupka

Останати вести од Радио Милева