отказ

Пронајдени се 18 резултати на тема „отказ“
Радио Милева

„Најмалку е важно дали добив или дадов отказ“: Душица Јаковљевиќ искрено проговори за промената што и се случи (фото)

Душица Јаковљевиќ се појавила  на една  ревија и во таа прилика проговорила за отказот од „Пинк“, а за приватниот живот не сакала да...
Радио Милева

Столе му врати „мило за драго“ на Депај, а го смени и Куман: Македонскиот репрезентативен голман „причина повеќе“ за отказот на тренерот на Барса (ФОТО)

Холанѓанецот Роналд Куман повеќе не е тренер на Барселона. Ова го објави каталонскиот клуб на својата официјална веб-страница ноќта...
Радио Милева

Бритни Спирс оди во пензија? Нејзиниот долгогодишен менаџер даде отказ: „Моите услуги повеќе не се потребни“

Според пишувањата на странските медиуми, Бритни Спирс може да ја прекине музичката кариера и да се пензионира. Имено, Родолф отказ дал...
Радио Милева

Водителката Јована Јеремиќ сите ги изненади откако објави дека си дава отказ од „ТВ Хепи“: „Не сум јас ничија швалерка…“ (ФОТО)

Веста дека водителката Јована Јеремиќ поднела оставка на телевизијата „Хепи“ одекна како бомба, а таа самата  ја објави информацијата...
Радио Милева

Беша една од првите водителки на „Ѕвездите на Гранд“, па доби отказ: Иако изгледа топ, Саша Поповиќ ја „шутна“, а еве и зошто?! (ФОТО)

Ретко кој се сеќава на Љубинка Буба Добросављев која беше една од првите водителки која ги водеше „Ѕвездите на Гранд“, а во 2011 година...
Радио Милева

Весна Дедиќ откри дека никогаш веќе нема да ја покани Калиопи во својата емисија „Балканска улица“: „Таа доцнеше, а мене ми се закани со отказ… тоа никогаш нема да и го заборавам“

Весна Дедиќ, познатата српска ТВ водителка и автор на популарната емисија „Улица Балканска“ која по долги години на РТС однеодамна...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ видно изнервирана, експресно реагираше по отказот: „Каква телевизија, таква и објава“! (ФОТО)

По неколкудневно молчење, челниците на Првата телевизија конечно се обратија и со официјалното соопштение во кое навеле дека го раскинуваат...
Радио Милева

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ и нејзиниот колега избркани од работа: Јована Јоксимовиќ и Срѓан Предојевиќ добија „шут карта“ од ТВ Прва(ФОТО)

Водителскиот тандем Срѓан Предојевиќ – Јована Јоксимовиќ, не се повеќе на ТВ „Прва“. Иако водителот Срѓан Предојевиќ на својот Инстаграм...
Радио Милева

Добила отказ откако се вратила од меден месец: По седум години Кејт Мидлтон ја избрка својата лична асистентка

По седум години, Кејт Мидлтон ја отпуштила својата лична асистентка Софија Агнев, прнеесуваат британските медиуми. Софија и нејзиното...
Живот и Стил

Даде отказ со помош на трубачи: Се прослави на Балканот по врската со омажена жена, а сега е хит на интернет (ВИДЕО)

Светскиот тренд на давање отказ со музика се пренесе и во регионот. Имено, еден работник од Србија стигна во една медиумска куќа со трубачки...