операција

Пронајдени се 181 резултати на тема „операција“
Радио Милева

Калиопи пред камери проговори за тешките моменти кога го изгубила гласот, а лекарите среде операција наишле на феномен (видео)

Нашата поп дива Калиопи годината зад нас ја заврши со многу интервјуа за домашни и регионални медиуми, почестени бевме и ние со едно...
Радио Милева

Кејт Мидлтон заврши на операциона маса: Нејзината здравствена состојба беше тајна, но сега се огласја и од палатата

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон заврши во болница и се наоѓа во лондонска клиника по абдоминална хирургијаа, соопшти денеска палатата. Таа...
Радио Милева

Неодамна се оперираше, а сега испрати моќна порака: Теодора Џехверовиќ со овие зборови им се обрати на своите следбеници

Пејачката Теодора Џехверовиќ беше оперирана на 6 јануари на Бадник поради циста која и пукна на јајникот, а сега за многумина имаше јасна...
Радио Милева

Душица Јаковљевиќ замина на бања, ама наместо да се рехабилитира, сосотојбата и се искомплицира: Водителката со деформирано лице заврши во брза помош! (ФОТО)

На водителката Душица Јаковљевиќ мини-одморот во Врњачка Бања и се претвори во пекол. Поради деформираното лице таа завршила во итната...
Радио Милева

Миљана ослабе 50 килограми и откри колку тежи сега: Кулиќ се качи на вагата и ги шокираше сите (фото) 

Милјана Кулиќ синоќа се согласи да стапне на вага како гостинка во емисијата „Амиџи шоу“ за да открие колку килограми ослабела по операцијата...
Радио Милева

Пред осум години и гледаше на смртта во очи: Сопругата на Ацо Пејовиќ најпосле во јавност, еве ја Билјана денес (фото)

Сопругата на Ацо Пејовиќ од пред осум години избегнува јавни собири, поради пукање на аневризма на мозокот, животот и висеше на конец. Да...
Радио Милева

Мег Рајан тврди дека не направила никаква корекција, но на најновите фотографии таа изгледа непрепознатливо (фото)

Експерт во пластичната хирургија истакнува дека Мег Рајан имала лош фејслифтинг, односно филерите не и биле поставени во вистинската...