зорица брунцлик

Пронајдени се 63 резултати на тема „зорица брунцлик“
Радио Милева

Познатата српска водителка откри дека заедно со Зорица Брунцлик се првите кои во време на поранешна Југославија вградиле силокони (фото)

Сузана Манчиќ, водителка и ТВ лице, важи за една од најубавите жени на српската јавна сцена. Водителката не крие дека е поддржувач на...
Радио Милева

„Не дека сум грда но…“ Зорица Брунцлик проговори за својот физички изглед присетувајќи се на една непријатната ситуација (фото)

Зорица Брунцлик проговори за својот физички изглед, а се присети на една несоодветна понуда која ја добила од познатиот магазин „Плејбој“,...
Радио Милева

Од Зорица Брунцлик зависи дали нешто ќе наследи: Ќерката на Кемиш има сопствен бизнис, а еве како изгледа (фото)

Пејачката Зорица Брунцлик и хармоникашот Кемиш Аранѓеловиќ со децении живеат во хармоничен брак, а општо е познато дека и двајцата...
Радио Милева

Многумина ги нарекуваат „Милионерки од кал“: Еве кои познати пејачки имаат живот како од бајките но, малкумина знаат низ што поминале

Многу познати дами од Србија имале тешко детство и воспитување во тешка сиромаштија.Често им недостасувале многу работи, а некои немаале...
Радио Милева

Зорица Брунцлик одбележа пет децении од нејзината кариера и го доби оскарот на популарноста за „Концерт на годината“ (фото)

Со настапот на Ташмајдан, Зорица Брунцлик прослави пет децении од својата кариера и постави нови стандарди кога е продукцијата во прашање,...
Радио Милева

Исплива уренебесна снимка од „Ѕвездите на Гранд“: Теа Таировиќ ја исплаши Зорица Брунцлик со своето пеење (видео)

Денес успешната пејачка Теа Таировиќ ја започна својата кариера во „Ѕвезде Гранда“, каде првпат се појави на 17 години. Повеќето од...