признание

Пронајдени се 12 резултати на тема „признание“
Радио Милева

Македонската спортска новинарска легенда Зоран Михајлов на СП во Будимпешта доби животна награда, која посебно го трогна и неговиот син Горазд: „Честито и ти благодарам од срце царе…“ (ФОТО)

Легендарниот македонски спортски новинар и спортски коментатор, Зоран Михајлов, е еден од годинешните добитници на наградата за популаризација...
Радио Милева

Зорица Брунцлик одбележа пет децении од нејзината кариера и го доби оскарот на популарноста за „Концерт на годината“ (фото)

Со настапот на Ташмајдан, Зорица Брунцлик прослави пет децении од својата кариера и постави нови стандарди кога е продукцијата во прашање,...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ по излегувањето од затвор откри долго чувана тајна: Во 2004-та, Ксенија Пајчин беше кај мене во станот, се забавувавме, но… (ФОТО)

Кристијан Голубовиќ зборуваше за жената што некогаш ја сакал и никој не можеше да поверува во неговите зборови, кога кажа за кого се...