благодарност

Пронајдени се 5 резултати на тема „благодарност“
Радио Милева

Горда на семејството, но и на годините: Фолк пејачката Татијана Стефановска го прослави 37-миот роденден (фото)

Македонската фолк пејачка  Татијана Стефановска не е премногу активна на социјалните мрежи и не објавува фотографии од секојдневието,...
Радио Милева

Зорица Брунцлик одбележа пет децении од нејзината кариера и го доби оскарот на популарноста за „Концерт на годината“ (фото)

Со настапот на Ташмајдан, Зорица Брунцлик прослави пет децении од својата кариера и постави нови стандарди кога е продукцијата во прашање,...
Радио Милева

Лила нема намера да ги крие годините, а ниту полната соба торти и подароци кои ги доби за роденденот, но еден ептен ја погоди (видео)

Постојат толку многу жени кои стареат достоинствено, што за момент ќе помислите дека времето врз низ фрлило некаква магија, а токму...
Радио Милева

Цеца во неа се крсти и само на оваа жена, бескрајно и верува: „Ги знае сите мои тајни, ме враќа на вистинскиот пат“ (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ никогаш не криела колку нејзината сестра му дава смисла на  нејзиниот живот, но овој пат таа одлучи...