јубилеј

Пронајдени се 45 резултати на тема „јубилеј“
Лице в Лице

Љупчо Соколовски – уметнички директор на фолк вечерта на „Охрид фест 2023“: Јубилеј во знак на големи ѕвезди, а ревијалниот дел резервиран за Сузана Спасовска

Големиот јубилеј, 30 години „Охрид фест“ го дочекувате како и минатата година, на позиција – уметнички директор на Фолк вечер. Претпоставувам,...
Радио Милева

„Почеток на последната, трета третина“: Игор Џамбазов си посака среќен јубилеј – „На здравје нека ми е!“ (видео)

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов викендов наполни 60 години. Игор пред своите следбеници на социјалната мрежа „Инстаграм“, во негов...
Лице в Лице

Оливер Пап: „Дечињата ќе празнуваат, доаѓаат „Поточиња“ – искрената детска емоција е најголемата сатисфакција“

Претстојниот викенд на 13-ти и 14-ти Мај во Македонската филхармонија ќе се одржи 20-тото јубилејно издание на фестивалот на детска песна...
Радио Милева

Песната им е живот, а животот им е песна: Татјана Лазаревска и Новица Василевски прославија дваесет години љубов (ФОТО)

Велат, круна на секоја љубов е бракот, од кој произлегува семејството, односно потомството. Да се ​​стапи во брак во денешно време кога...
Радио Милева

Зорица Брунцлик одбележа пет децении од нејзината кариера и го доби оскарот на популарноста за „Концерт на годината“ (фото)

Со настапот на Ташмајдан, Зорица Брунцлик прослави пет децении од својата кариера и постави нови стандарди кога е продукцијата во прашање,...
Мегафон

ФК „Вардар“ славеше 75, навивачката група 35 години постоење: „Некст Тајм“ го „запалија“ стадионот со песна, „Комитите“ со пиротехничко шоу (ВИДЕО)

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб „Вардар“ одигра пријателски натпревар по повод 75. роденден и славеше над „Железничар“ од...
Мегафон Ништо лично

15 години „Бекстејџ“: Најгледаниот естраден ТВ магазин гламурозно прослави деценија и пол успешно постоење (ФОТО)

15 години како бројка можеби и не изгледаат така многу. Но, да се биде деценија и пол во етерот, при тоа да станеш и останеш најгледаниот,...
Радио Милева

Злата Петровиќ слави 60 -ти роденден: Од синот ја доби најубавата честитка, а еве што и порача Гоца Божиновска! (фото)

Пејачката Злата Петровиќ  го слави својот 60-ти роденден, а меѓу морето роденденски честитки што ги доби по повод јубилејот, се издвои...