марија

Пронајдени се 57 резултати на тема „марија“
Радио Милева

Да беше жив легендарниот Џеј денес ќе наполнеше 59 години: Ќерка му Марија со емотивна посвета потсети на неговиот роденден (ФОТО)

Легендарниот пејач Џеј Рамадановски денеска ќе го прославеше својот педесет и деветти роденден, а неговата наследничка на својот Инстаграм...
Радио Милева

Бугарската пејачка Марија сопругот брутално ја претепал: Исплашена и крвава фолк ѕвездата во полиција признала дека не му е прв пат физички да ја малтретира

Крвавата драма се одвивала по бруталната семејна расправија во нивниот дом во вторникот вечерта, изјавил за бугарските медиуми добро...
Радио Милева

Ова се родителите на Јелена Розга: Сега е јасно од кого пејачката ги наследила убавината и грациозноста (ФОТО)

Родителите на  пејачката Јелена Розга досега немавме прилика јавно да ги видиме, но тие направија преседан за еден убав повод. Имено,...
Радио Милева

Оваа снимка на неговиот 41-ви роденден беше за прв пат објавена: Тоше на 16 годишна возрас со група „903“ ја изведува песната „Марија“ (ВИДЕО)

На 25 јануари 2022 г. се навршија 41 години од раѓањето на веројатно најголемата поп ѕвезда која оваа земја ја имала. Тодор Проески, или едноставно...
Промотер

Некогашната членка на „Фрајле“ – Марија ја претстави својата прва самостојна песна – „Пожури, пожури“ (ВИДЕО)

Таа е правничка која само неправдата може да ја исфрли од колосек, но затоа гитарата и дружбата со пријателите ја носат низ животот....
Радио Милева

Бугарската фолкерка Марија испружена на плажа во еротски пози: Исончана задница и парче сочна лубеница меѓу нозе! (ФОТО+ВИДЕО)

Кралицата на лесните ноти,  бугарската пејачка Марија ги препоти своите следбеници од посилниот пол со последните жешки објави на социјалните...
Радио Милева

Марија се мажи само за милионери: Бугарската пејачка има нов ултрабогат љубовник, со кого одново би застанала пред олтар“

Нова милионерски љубовен бран ја заплисна  „џепната венера“ на бугарскиот поп-фолк, пејачката Марија. До неодамна, сексапилната фолкерка...
Радио Милева

Близначките Марија и Магдалена се „македонските Спартанки“: Секси до болка, издржливи до коска… до последен здив! (ФОТО)

26 годишните сестри – близначки од Кочани, Марија и Магдалена се ѕвезди  на социјалните мрежи каде имаат бројни следбеници. За себе,...
Радио Милева

Марија моментално не тезгари, ама затоа троши пари како во најдобрите денови: Бугарската фолк пејачка со чизми од 1150 евра (ФОТО)

Бугарската пејачка Марија можеби нема тезги, како впрочем и цеклата естрада заради коронапандемијата, ама затоа троши како во најдобрите...
Радио Милева

Димче Арсовски стави крај на ергенскиот живот: Соња е убавицата што му го освои срцето на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

Иако корона пандемијата се уште не е стишана, годинава тргнало на свршувачки… Уште во првите денови од jануари мириса на свадба. Oсобено...