интимни односи

Пронајдени се 33 резултати на тема „интимни односи“
Љубов и Секс

20 правила за среќна и долга врска! Редовни интимни односи: Еве што уште е важно – првото место ќе ве изненади

Една неодамнешна студија откри 20 златни правила за успешна и среќна врска! Дали се согласувате? Едно истражување на некои им ги „отвори...
Радио Милева

„Храната ја сакам повеќе од с*ксот“ – Стоја ги шокираше сите со изјавата, па призна:  „Диета никогаш не сум држела“ (фото)  

Стоја Новаковиќ долго време се бореше со вишокот килограми, а потоа успеа да ја доведе линијата до посакуваниот изглед. Сепак, таа признава...
Љубов и Секс

Што се случува во телото ако немате интимни односи подолго време? Постојат многу заблуди за целибатот, а всушност вака делува на здравјето

Сигурно сте слушнале дека реткото уживање под чаршафите лошо влијае на вашето физичко и психичко здравје, но колку има вистина во тоа? Редовниот...
Љубов и Секс

Не се виновни само телефоните и социјалните мрежи: Зошто луѓето денес поретко имаат интимни односи отколку пред 30 години?

Разни истражувања во последните години укажуваат дека и возрасните и помладите имаат се помалку интимни врски во споредба со периодот...
Љубов и Секс

Истражување открива на кого побрзо му здосадуваат интимните односи – Постојат неколку причини, а една е поврзана со здравјето

Жените можат да изгубат интерес за интимен однос само една година по почетокот на врската, покажува британската студија објавена во...
Радио Милева

Од интимни односи апстинирала четири години , а тој не успеал ни три месеци  – невенчаната сопруга на Ѕвездан со шок изјава пред задугарите (фото+видео)) 

Ана Ќурчиќ, која дошла во Шимановце откако нејзиниот долгогодишен невенчан сопруг Ѕвездан Славниќ јавно ја оставил и ја изневерил со...
Љубов и Секс

Го продолжува животот и согорува калории – причини зошто редовните интимни односи се добри за здравјето

Многу луѓе уживаат да водат здрав сексуален живот, бидејќи сексот прави да се чувствуваме задоволни. Придржувањето до редовен сексуален...
Радио Милева

„Големината не е важна“ – Гоца Тржан проговори за нејзината интимност, па шокираше многумина: „Имав се*с на разни места!“ (фото) 

Гоца Тржан отворено зборуваше за приватниот живот и интимните односи во спалната, но и на други места! Пејачката Гоца Тржан е позната...
Радио Милева

Јована Јеремиќ искрена до коска: Водителката откри каква е во љубовните односи и каква ќе биде на стари години (фото)

Популарната водителка на утринската програма на ТВ Пинк, Јована Јеремиќ не престанува да ја шокира јавноста со своите изјави. Таа неодамна...