Радио Милева
љубов во „живо“

Оваа ситуација никогаш нема да ја заборави: Синот на Злата Петровиќ ќе остане обележан засекогаш (фото) 

Оваа ситуација никогаш нема да ја заборави: Синот на Злата Петровиќ ќе остане обележан засекогаш (фото) 

Синот на пејачката Злата Петровиќ и водителот Зоран Пејиќ Пеја, Јован моментално ужива во хармонична врска со згодна русокоса, а еднаш ја шокираше јавноста кога во живо на Инстаграм изјави дека имал интимни односи со поранешната девојка.

Имено, Јован се вклучи во живо на популарната социјална мрежа, а после тоа водеше љубов со тогашната девојка, заборавајќи да излезе од лајвот на Инстаграм. Сфатил што се случува дури кога тато Пеја му се јавил на мобилен и панично му рекол дека во моментов гледа што прави.

– Нешто уште полошо ми се случи. Бев со девојка ми дома. Останавме сами. Инстаграм во живо штотуку беше објавен. Таа и јас сакавме само да експериментираме, да видиме како функционира. Вклучив во живо, но не отидов на „заврши преносот во живо“.  Ми остана отворен цело време. И почнавме да водиме љубов. Нејзе и се јави  другарката, а мене Пеја, и вели: „Легендо, си оставил во живо“. Таа беше мојата долгогодишна девојка. За среќа ништо не се виде премногу, но се слушна се што направивме во тој лајв. После тоа од срам со денови не излегував од дома, иако од оваа временска дистанца сега ми е смешна целата ситуација.

Младиот Пеја раскажал и како фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ и помогнала на својата мајка Злата Петровиќ да забремени со него.

– Мама не можеше да остане бремена долго време. Добила совет од Цеца Ражнатовиќ, која и препорачала лекар, благодарение на што ИВФ и помогна да забремени. Јас сум дете од епрувета – рече Јован. Синот на Злата и Пеја откри дека го одгледала неговата баба бидејќи неговите родители немале време за тоа поради работа.

– Баба најмногу придонесе за моето воспитување. Бидејќи моите родители не беа дома. Имаа турнеи. Мама Злата и Пеја не беа дома по 20-30 дена. Имав жени кои се грижеа за мене. Кога умре дедо ми, баба ми се пресели кај нас. Потоа таа ме презеде. Таа ме научи да бидам скромен. Мама ме научи да не бидам искомплексиран. Научив од татко ми да не одам во кафеани додека  животната лекција ја научив од баба ми – истакна тогаш за „Република“.

Фото: Принтскрин/Рас Србија/ Теодора Борозан/Ата Имаџес

Останати вести од Радио Милева