Радио Милева
јасна порака

Јована Јеремиќ искрена до коска: Водителката откри каква е во љубовните односи и каква ќе биде на стари години (фото)

Јована Јеремиќ искрена до коска: Водителката откри каква е во љубовните односи и каква ќе биде на стари години (фото)

Популарната водителка на утринската програма на ТВ Пинк, Јована Јеремиќ не престанува да ја шокира јавноста со своите изјави.

Таа неодамна се разведе од сопругот Воислав Милошевиќ со кој ја има ќерката Леа. Но, Јована вели дека е подготвена повторно да застане на лудиот камен.

Јована е позната како некој што нема влакна на јазикот, па овој пат во нејзин стил испрати јасна порака до јавноста.

Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија со следнава порака:

Секогаш е поради љубов. Ќе го правам тоа и во староста. Тоа е единствениот живот што го препознавам. А не живи мртовци. Тоа е кога остануваш таму каде што нема љубов. Секогаш го следам моето срце. И секогаш ќе биде така! – заклучи Јована.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Јована Јеремиќ

Останати вести од Радио Милева